mosties.org

Negatīvās domāšanas manifests

Norvēģu režisoram Bardam Breienam ir filma Negatīvās domāšanas māksla (Kunsten å tenke negativt / The Art of Negative Thinking). Filma ir stāsts par to, kā daļēji paralizētā Geira un viņa sievas Ingvildas mājās ierodas pozitīvās domāšanas grupa — cilvēki ar kustību traucējumiem un citām nedienām, kuri mācās uz pasauli raudzīties optimistiski, lai, koncentrējoties uz mērķiem un uzdevumiem, mēģinātu dzīvot pilnvērtīgi. Geiram šī samākslotība nepatīk, un viņš grupas biedrus provocē atklāti paraudzīties uz savām problēmām — vai arī to trūkumu.

Pēc konfliktos un cīniņos, bet arī izaicinājumos un dzīves baudīšanās pavadītas nakts pozitīvās domāšanas pulciņa vadītāja Tori kapitulē, jo Geirs ir sabrucinājis visu dalībnieku ilūzijas, patriecis uztrenētos smaidus un arī noņēmis krietnu devu spriedzes, ko radījusi reālitātes noliegšana.

«Es gandrīz vienmēr biju priecīga. Un tas bija pavisam dabiski. Bet visi vienkārši domā, ka esmu naiva un stulba,» saka paralīzētā Marte. «Tu neatrisināsi nevienu no savām problēmām, ja neiemācīsies negatīvās domāšanas mākslu,» Geirs filmas beigās saka Tori, viņai rītausmā pasniedzot gabaliņu tortes.

Mosties.org ir kustības par negatīvu domāšanu tīmekļa žurnāls. Līdzīgi kā filmas varoņi, arī mēs mācāmies šāda veida domāšanas mākslu. Tas nozīmē domāt nevis sliktu, bet reālistiski. Nešķirot pasauli patīkamajā un nepatīkamajā, nevairīties no savas pieredzes un meklēt pašiem savus ceļus, kā redzēto, uztverto un sajusto skaidrot un kā pierakstīt.

Šinī žurnālā Tu atradīsi puslīdz regulārus ierakstus par ierobežotu jautājumu klāstu — , , un komunikāciju, kā arī mūsdienu un .

Ieraksti ir interpretācijas par dažādiem samanāmiem procesiem, normālām un ne tik normālām parādībām, pa kādam ikdienišķam , kā arī stāsti par valodiskiem meklējumiem un , kuru gūstekņi esam. (Gandrīz) neviena lamuvārda, un ar cieņu pret stilistiku un gramatiku. (Brīdinājums: alternātīva rakstība!)

Bez visa tā — ambīcijas. Par to, ka mēs vēl vienmēr varam labāk, un jautājumi nav beigušies. Kamēr tie vēl ir, mēs rakstām.


Kas mēs esam?

Mēs, kas veidojam Mosties.org, ikdienā strādājam ar informāciju un tekstiem. Protam meklēt informāciju, likt komatus un domuzīmes. Zinām, kas ir stilistika, kā arī to, kas ir internets, kas ir saturs un kas — vien zumvārdu virtenes.

Ja vēlies sadarboties, labprāt uzklausīsim piedāvājumu. Ja Tev patīk tas, ko darām, priecāsimies, ja atrakstīsi arī tāpat.

Meklēšana

Šī diena

  • Dzelde, Zenta, Zelda
  • 1990. gada 15. augustā Tukumā autoavārijā bojā iet grupas «Kino» līderis Viktors Cojs

atbalstām

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas