pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 23. maijs 20:10 Komentāru nav

komūnisti pret Indianu Džonsu

Jaunā filma «Indiana Džonss un Kristāla galvaskausa karaliste», kurā stāstīts par krietnā arheologa cīņu pret VDK aģentiem kristāla galvaskausa meklējumos, ir saņēmusi dažādas atsauksmes. Tomēr vismaz komūnistiem par jauno lenti nekas labs nav sakāms.

Aizvainotā padomju tauta

Ļeņingradas apgabala un Sanktpēterburgas komūnistu interneta vietne sniedz ieskatu tajā, cik ļoti veco laiku entuziasti ņēmuši ļaunā to, ka Holivudas filmā padomju aģenti izmantoti kā sliktie, un kopumā filma esot «pretpadomju propaganda».

Komūnisti jau pāris dienas sodās par Harisonu Fordu, viņa varoni, ko nodēvējuši par «melno Džonsu», Keitu Blanšetu, kas tēlo VDK aģentu vadoni, un filmas veidotājiem. «Ar savu darbu Spīlberga kunga filmā «Indiana Džonss un Kristāla galvaskausa karaliste» jūs esat apvainojuši visu padomju un krievu tautu, visus, kas atminas grūtos 50. gadus, kad mūsu valsts beidza Lielā kara posta atjaunošanas darbus un nesūtīja uz ASV nežēlīgus teroristus,» teikts partijas atklātā vēstulē filmas galveno lomu tēlotājiem.

«Šī neapšaubāmi ir zemas kvalitātes filma un izraisītu vien smaidu, ja vien nepastāvētu draudi, ka tās orbītā tiks ievilkti pusaudži, kas neko nezina par 20. gadsimta 50. gadiem,» uzskata partijas biedrs Vladimirs Muhins. «Tajā laikā pagāja mana jaunība, un es atminos, kā amerikāņi toreiz apbrīnoja mūsu valsti. Taču filmā Indiana Džonss ielec padomju «UAZ» un sit sievieti — padomju izlūku, ko tēlo Keita Blanšeta — ar kāju pa vēderu, it kā tā arī būtu jādara.»

Filmas ideju, ka pasaule jāglābj no krieviem, V. Muhins nodēvējis «vienkārši par Čērčila paranoidālu sapni». Partijas pārstāvji arī pauduši vēlmi, lai jaunā filma Krievijā tiktu aizliegta.

Komūnistiem ir draugi

Par netaisnības sajūtu stāsta arī Sanktpēterburgas komūnistu ārvalstu draugu rakstītās e-pasta vēstules. «Es jauno filmu neskatīšos tāpēc, ka tā, kā man šķiet, ir pārlieku izkropļots skatījums uz to, kas notika,» raksta kāda Eimija M. «Es gribēju, lai jūs zināt, ka visi amerikāņi nav idioti bez kādas cieņas. Tas gan varētu būt neticami, tik ilgi vērojot Bušu darbībā.» Savukārt kanādietis Less Kušī atzinis, ka komūnistiem ir tiesības justies aizvainotiem, un ka «mēs bieži vien aizmirstam, kas ir mūsu draugi». «Visas filmas, kas valstis vai cilvēkus parāda kā ļaundarus, ir jākoriģē, lai nākamās paaudzes nebūtu aizspriedumainas,» raksta L. Kušī.

Sanktpēterburgas komūnistu interneta vietnē var atrast ne tādus vien spēcīgus viedokļus. Šīs dusmas ir amizantas, ko tās pastāsta par dažu ļaužu uzskatu, ka Padomju Savienības laikā patiešām bija visīstākais komūnisms (lai gan mūsdienās nopietnāk būtu teikt, ka Padomju Savienība paņēma labu ideju, taču to sabojāja) un ka īstie komūnisti ir nevis tie, kas aizstāv egalitārisma un taisnīguma idejas, bet gan padomju mantojumu.

Makartija smīns

Indianas Džonsa pamata doma — stāstīt, kā 50. gados labie amerikāņi cīnās pret sliktajiem padomju aģentiem, ir tīša spēlēšanās ar klišejām par ļauno un labo. Klišejas, iespējams, ir pašsaprotamas ASV skatītājiem kā atsauce uz makartisma laika varonīgo cīņu pret sarkano mēri. Tomēr šis labo un ļaunu spēku lomu sadalījums ir problēmātisks mūsdienu filmai, kas tiek rādīta visā pasaulē. Pieļauju, ka filmas sižeta izvēles skaidrojumos jāņem vērā arī mūsdienu starptautiskais konteksts ar Krievijas aizvien lielākajām ambīcijām uz viedokļa paušanu.



— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Komentāru nav



Meklēšana

Šī diena

  • Drosma, Drosmis, Elīna

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Dienas vidū braucot pa tiem 25 kilometriem šosejas, kas pie Daugavpils izplešas četrās joslās, sajūta tāda, ka tu šajā brīdī tikpat labi varētu atrasties arī Ziemeļkorejā. Ceļš vietām grubuļains, bet plats, un pa to nebrauc tikpat kā neviens. Tev pa priekšu, turklāt visai lēni, varbūt brauc pāris mašīnas, bet pretējā virzienā pavasara saulītē sildīties izlīdusi ceļu policijas ekipāža. Tas arī viss.

Bet iebraucot Daugavpilī, kārtējo reizi apjaušu, ka apzīmējums «Latvijas otra lielākā pilsēta» raisa asociācijas ar krietni pamatīgāku lielpilsētas ņirboņu un ņudzoņu, nekā šī vieta rada realitātē. Bet pa radio «Aļisa pļus» skan dziesma: Kto-to poslal mņe dva pistoļeta, ja pereputal zimu i ļeto.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Daugavpils šaipus iluminatoram »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas