pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 14. maijs 16:39 Komentāru nav

Ikars

Skatoties uz kukaini, kas naktī tik neatlaidīgi tiecās uz laternas spuldzi, atsitās, pārvarēja apstulbumu un mēģināja vēlreiz, iedomājos: ja Ikaram vaska spārni nebūtu izkusuši pa ceļam uz sauli, ko viņš darītu, sauli sasniedzis?

Kukainis nezina, kāpēc viņam ir vajadzīga spuldze, viņš gluži vienkārši grib tuvāk, tuvāk tai, nespējot pieņemt domu, ka tur nekā nav, izņemot spožu apžilbinošu gaismu un cietu atduršanos. Ikars taču būtu darījis tāpat. Ja viņš ceļā uz sauli nebūtu avārējis, galapunktā vienkārši būtu vīlies tajā, ka tur taču nekā nav. Ir tikai pa gabalu. Saule, kas spīd pa gabalu, dod siltumu, gaismu, dzīvesprieku, iedegumu un citus labumus. Bet nokļūt tuvumā — un ko pēc tam?

Dullajam Daukam arī nebija sajēgas, kāpēc viņam vajag zināt, kas notiek aiz apvāršņa. Viņam, tāpat kā Ikaram, bija lielas ambīcijas, bet mazas iespējas, trūka reālisma plānošanā un priekšzināšanu reālizācijā. Un tomēr viņš, tāpat kā Ikars, mūsu kultūrā tiek godināts par mēģinājumu piepildīt sapni, un ir vienalga, kādā veidā viņš to mēģināja darīt.

Laikam jau šie kultūrstāsti vēsta par mērķa sasniegšanas normālpraksi: ceļš uz panākumiem ir aizrautībā, nevis plānošanā un racionālitātē. Lai cik stulba būtu tava ideja, mēs tevi godināsim, ja tu pēc tās tieksies pietiekami aizrautīgi un emocionāli, pat ja tev vai mums no šīs idejas reālizējuma tādā formā, kā tu to dari, nav nekāda labuma.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Komentāru navMeklēšana

Šī diena

  • Tenis, Dravis

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Aprīļa gaiss ir mānīgs. Vienubrīd sajūti, ka zeme ir dzīva, tā mostas, un dzīvības smaržu zemei dod tās mirusī pagātne, kas no jauna atdzīvojas. Citudien atkal ir sasalums, pauze, miers, kas, šķiet, nekad nekļūs par joņojošu kūleņojošu zaļuma histēriju.

Zāģa skaidu smarža, kuras pēc brīža vairs nav, sniegpulkstenīši, kas, atkarībā no garastāvokļa un citiem ritmiem vai nu sniedzas visiem pretī vai arī vientuļi nozied pussasalušā ēnas pusē. Toties saule ir — rītos, vakaros un pat krēslā, kad līst pirmie lieti, vēl īsti nepierasti, vēl īsti nesasiluši un nepieteikušies samērcē kurpes.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu aprīlis »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas