pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 4. maijs 19:52 Komentāru nav

pirmā kļūda pēc 4. maija

4. maijs ir diena, kad mēs priecājamies par Neatkarības deklarāciju, dokumentu, ar ko Latvija pasludināja neatkarību no Padomju Savienības. Tomēr vienlaikus šajā dienā ir arī drusku rūgtuma, jo neatkarība ne visiem izrādījās tāda, par kādu sapņoja.

4. maijs mūsdienās ir stāsts par to, ka sākums bija labs. Bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aivars Endziņš, piemēram, runā par «4. maija vērtībām», un, ja tās atjaunotu, tad gan būtu labi. Bet nav jau labi — kaut kad kaut kas aizgāja šķībi. Kas aizgāja? Kad?

Bez citiem iemesliem, par ko toreizējie Augstākās padomes deputāti tagad runā, ir kāds, par ko viņi (un vairums citu) klusē. Tas ir stāsts par 1991. gada 3. marta Latvijas iedzīvotāju aptauju, kuras dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumu: «Vai jūs esat par demokrātisku un valstiski neatkarīgu Latvijas Republiku?». Aptaujā varēja piedalīties visi Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji, un daļai Latvijas iedzīvotāju tā arī bija pēdējā reize, kad viņiem tika ļauts bez priekšnoteikumiem paust viedokli.

Aptaujas sarakstos bija iekļauti 1 902 802 iedzīvotāji, un no tiem piedalījās 1 666 128 jeb 87,56 procenti balsstiesīgo. Ar «jā» atbildēja 1 227 562 jeb 73,68 procenti balsotāju. «Nē» teica 411 374 jeb 24,69 procenti.

Aptaujas rezultāts ir vērā ņemams sasniegums, un tādā veidā Latvijas iedzīvotāji pauda atbalstu politiķiem, savukārt politiķiem aptaujas dati bija arguments sarunās ar Maskavu.

Kā šis rezultāts tika panākts? Deputāti braukāja pa valsti, tikās ar cilvēkiem un stāstīja, cik labi visiem būs neatkarīgajā Latvijā. Bet, kad neatkarība patiešām bija sasniegta, izrādījās, ka nekādas vienošanās pilsonību un pilsoņu tiesībām iebraucējiem nav bijis.

Šis ir viens no pirmajiem neveiksmīgajiem politiķu soļiem atjaunotās Latvijas neatkarības laikā — kontakts ar nozīmīgu daļu Latvijas sabiedrības tika sarauts, un sekas Latvija sāpīgi jūt arī pašlaik. Esam ieguvuši nelojālu iedzīvotāju pulku, kas dzirdīgas ausis ir atraduši Maskavā, nevis Rīgā. Latvija iespēju izveidot puslīdz saliedētu sabiedrību palaida garām, bet Krievija par to tikai berzē rokas, stāstot par nepilsoņu «diskrimināciju» Latvijā.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Komentāru navMeklēšana

Šī diena

  • Marianna, Ginters, Guntra

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Vislabākā vieta, kur atzīties mīlestībā, ir makdonalds.

Nez, vai tā tauta, kas tur dzīvo, aug un, pats galvenais, ēd to, ko tai vietā dod, ir līdzīga tiem, kas mīt ārpusē? Vai varbūt cilvēks, kas ienāk makdonaldā, pēkšņi pārvēršas un kļūst tik nepazīstams, ka viņu pie pierastā izturēšanās modeļa var atgriezt tikai pirmā palīdzība normālā vidē? Pasaki vēl, ka makdonalda cienītāji neizskatās atšķirīgi no necienītājiem... Vismaz tur, iekšā. Ieej un paskaties. Un, pats galvenais, viņi to patiešām ēd.

Piedod, bet es nevaru noskatīties.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu makdonalds daks »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas