pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 18. aprīlis 20:18 Divas atsauksmes

pārspīlētais liberālisms un hiphops

Šīgada Glastonberijas festivālā kā īpašais viesis uzstāsies reperis Jay-Z. Iespējams, tas nebūtu nekas neparasts, ja vien Glastonberijas formāts tradicionāli nebūtu orientēts uz rokmūziku. Un, iespējams, arī tas nebūtu nekas, ja vien tie, kas apšauba rīkotāju izvēli, netiktu padarīti par rasistiem.

Obligātā daudzveidība

Festivāla rīkotāja Emīlija Īvisa, atbildot uz kritiku par repera iesaistīšanu pasākumā, paziņojusi, ka pie visa vainojams ir britu «iedzimtais konservatīvisms», savukārt negatīvā reakcija raisa nepatīkamus jautājumus par britu attieksmi pret rasi un šķiru.

«Norādījumā, ka amerikāņu hiphopa māksliniekam nevajadzētu uzstāties publikas priekšā, kuru daudzi uzskata par baltādaino un vidusšķiras auditoriju, ir interesants zemūdens strāvojums,» viņa šonedēļ rakstīja laikrakstā The Independent. «Neesmu pārliecināta, kā to dēvēt, vismaz publiski nē, tomēr tas ir kaut kas, kas manī rada satraukumu.»

Kamēr E. Īvisa norāda, ka Glastonberijas festivāls vienmēr ir piesaistījis mūzikas daudzveidību, tikmēr viņai un arī citiem nav pamata uztraukumam. Tikmēr viņa var stāstīt, ka Jay-Z, kurš komerciālajā hiphopā pašlaik ir viens no veiksmīgākajiem mūziķiem, ir ieguvums festivālam. Tikmēr viņa var uzskatīt, ka visās malās sākusies nepamatota histērija, lai gan festivāla apmeklētāji ir labi cilvēki, kam nav iebildumu pret daudzveidību.

Tomēr, tiklīdz kā cilvēka gaumi salīdzina ar aizspriedumiem, robeža jau ir pārsniegta. Atbildot uz klaigām, E. Īvisa sāk klaigāt pati un apsaukāt citus.

Aizspriedumainā gaume

Cilvēka gaume drīzāk ir sociāli konstruēta, nekā individuāla un nevadāma parādība, uzskata sociologs Pjērs Burdjē. Tas nozīmē, ka cilvēku gaumi nosaka viņa piederība noteiktai grupai vai šķirai. Mums patīk tas, kas patīk grupai, pie kā piederam.

E. Īvisas raksts ir šīs idejas fundamentālistiska versija. Tajā autore netieši saka: tā kā hiphops ir vēsturiski zemākas šķiras kultūras izpausme, tiem vēsturiski augstākas šķiras pārstāvjiem, kam tas nepatīk, nepatika veidojas ne jau tāpēc, ka viņiem vienkārši būtu citādas prioritātes mūzikā. Drīzāk jau tāpēc, ka viņi kā dominējošās šķiras pārstāvji nonicina zemākas šķiras gaumi. Savukārt tas ir slikti, jo zemākās šķiras jau tāpat daudz cieš no apspiedējiem.

Un beigās mēs esam nonākuši pie tā, ka es nedrīkstu teikt, ka man nepatīk citas sociālās grupas kultūra, jo tas tiks tulkots kā naidīgas attieksmes paušana.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Divas atsauksmes

Pag, es tā arī nesapratu. Festivāla parasto apmeklētāju habituss ir augstāks vai zemāks nekā Jay-Z un viņa klausītāju habituss? :) Bet vispār, protams, absurds.

Daiguu, kurā augstskolā habitusu māca mērīt pēc augstuma?Meklēšana

Šī diena

  • Hermanis, Vilmārs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Ej nu saproti, kas vainīgs – prezidenta preses dienests, vai arī svētdienā aizsapņojušies aģentūras LETA korespondenti, bet kļūdas ir kļūdas, un ja tās parādās ziņu aģentūru lentās, tās kā vīrusi izplatās arī tālāk – citos masu saziņas līdzekļos, kas izmanto ziņu aģentūras materiālus.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu kluso telefonu žurnālistika »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas