pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 2. marts 21:05 4 atsauksmes

flashmob

Pērn bija cirkus Merķeļa ielā pie cirkus, pagājušā mēneša pēdējā dienā — cirkus Centrālajā stacijā, flašmobs jeb zibpūlis. Rīkotāji pārrēķinājās un flašmoba vietā viņiem sanāca vienkāršs pūlis, kas atnāca paskatīties, ka cilvēki uz šo pasākumu patiešām atnāca.

Galvenais iemesls tam, ka pasākums būtībā izgāzās — masu saziņas līdzekļu interese. Radio, televīzijā, presē — visur jau pirms pasākuma bija raksti un sižeti par gaidāmo akciju. Žurnālisti aktīvi reaģēja uz vienkāršo cilvēku rīkotām akcijām. Tas viņiem runā par labu, taču pašiem rīkotājiem — par sliktu. Neprot strādāt ar informāciju.

Ar tradicionālajiem masu saziņas līdzekļiem sadarboties ir viegli. Labs piemērs tam bija britu prinča Harija gaitas Afganistānā. Harijs, būdams pēc izglītības karavīrs, gribēja drusku pašaut cilvēkus un visādi citādi aizstāvēt Rietumu civilizācijas intereses, taču tas bija bīstami, jo — ja ļaunie teroristi uzzinās, ka britu karapulkā dien arī karaļnama pārstāvis, noteikti viņu sagūstīs un pārgriezīs rīkli. Tamdēļ Lielbritānija ar saviem laikrakstiem un vēl šādiem tādiem izdevumiem vienojās, lai šie klusē un neziņo. Viss bija labi, līdz Drudge Report pavēra muti, un tad par nabaga Hariju aizgūtnēm visi sāka runāt, un viņš no Afganistānas tika pārvests mājās. Morāle: nedod masu saziņas līdzekļiem informāciju vai arī vienkārši sarunā, un tie klusēs.

Ko darīja akcijas rīkotāji Latvijā? Viņi pat nemēģināja ievērot kādu piesardzību, pat nemēģināja glābt pasākumu, viņi klajā formā aicinināja pieteikties cilvēkus, kas būtu gatavi sniegt interviju. Izskatās, ka rīkotājiem pašiem nav ne jausmas par pasākuma būtību.

Zibenspūlis ir akcija, kas savu jēgu iegūst tad, kad cilvēki pa privātiem un pusprivātiem kanāliem un sociālajiem tīkliem iegūst instrukcijas, kuras noteiktā laikā un noteiktā vietā jāizpilda, bet pirms pasākuma klusē kā partizāni. Akcijas pirmais noteikums: tās plānošana ir (nosacīti) slepena, ir jāievēro konspirācija. Un tikai tādā gadījumā būs kāda jēga atnākt uz Centrālo staciju un darīt visādas jocīgas lietas, gūstot prieku par to, kā pūlis aizsargā no kritikas par ekscentrismu un vienlaikus nodrošina pamanāmību, kas savukārt piesaista samulsušos garāmgājējus.

Kas notika piektdien? Saskrēja puse Rīgas, un tad ir vienalga, vai saskrējušie bija dalībnieki vai skatītāji. Zibenspūlis ir izrāde, taču izrāde nejaušiem skatītājiem, nevis tādiem, kas par pasākumu izlasa avīzē kā teātra programmā, un piektdienas vakarā dodas izklaidēties.

Ja dalībniekiem patika — viss kārtībā. Taču tas ir gluži kā, ja zaporožeca īpašnieks teiktu, ka mašīna viņu apmierina un ne pēc kāda mersedesa viņš netīko.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

4 atsauksmes

Pirmā doma, ieraugot necaurejamās stacijas kāpnes: kā mani tracina cilvēki, kuri nostājas visnepiemērotākajās vietās, kur citiem jāstaigā, teiksim, pie iejām/izejām no Ū-bāņa :)

debilie latvieši, kuri tur ieradās.

P-P!, domāju, ka bija arī ļaudis, kas vilcienu šī dēļ nokavēja.

ar šõ viņi sabojāja visu flašmobam piemītošo jēgu (ja tāda ir)Meklēšana

Šī diena

  • Egils, Egīls, Nauris

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Viss paliek. Nosvīdusi neizdzerta glāze. Glāzes atstāti slapji apļi uz galda. Studenta apliecība kaut kur plauktā. Lietussargs autobusā un neizpratne manī.

Es nezinu, kam ir šis viss. Es neteikšu, ka tas ir labi vai slikti, jo labuma vai sliktuma še nav. Vēl nav? Nebūs?

Slapjumu no galda aizslauka lupata. Apliecība nokrīt zemē un tiek pasperta zem gultas. Lietussargs aizbrauc bez manis (phe, kam man lietussargs?).

Mani nevar aizvest, pagrūst, izgaisināt, aizslaucīt. It kā.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu kustība »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas