pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 22. februāris 20:56 Komentāru nav

botes svarīgākas par Kosovu

Kamēr serbi (kopumā) protestē pret separātiskās provinces Kosovas neatkarības pasludināšanu un kamēr albāņi (kopumā) priecājas par valstisko saišu saraušanu ar serbiem, no kuriem tik daudz cietuši, tikmēr atsevišķi cilvēki notiekošo izmanto savas personiskās dzīves uzlabošanai.

Protesti pret Kosovas neatkarību izvērtušies arī vardarbībā — šonedēļ Serbijas serbi ir uzbrukuši Kosovas robežpunktiem, nodedzinājuši ASV vēstniecību, savukārt Kosovas serbi vēl šodien Mitrovicē mēģināja pāri tiltam uz albāņu kontrolēto pilsētas daļu kasīties.

Nesaskaņas veicina it kā cēli mērķi. Viens nacionālismam aktuāls tēmats — valsts nedalāmība — saduras ar otru aktuālu tēmatu — neatkarību un pašnoteikšanās tiesībām. Tomēr nevajag jau uzreiz grābt tikai augstos plauktos. Kamēr aizgrābtākie protestē pret sliktajiem, tikmēr citi izmanto anarhijas situāciju un dodas laupīt veikalus.

Serbijā par jaunāko «YouTube» grāvēju kļuvis video «Botes [apmaiņā] pret Kosovu», un tajā rādīts, cik vienkārši tas viss notiek. Tajā nofilmētas divas jaunuves, kas no veikaliem protesta akcijas laikā sirēnām fonā skanot grābj mantas. Video seko jaunuvēm, kam pilnas rokas ar saldumiem, smalku drānu maisiņiem, apaviem un citiem labumiem, ko pārdod Belgradas dārgākajos veikalos. «Savu izmēru jau atradāt?» operators ironiski jautā, rādot, kā bez kompleksiem tiek aptīrīts apavu veikals.

«Pazūdi, beidz filmēt!» jaunuves sauc operatoram. «Bet jūs manās acīs esat šīs protesta akcijas varones,» atbild filmētājs. Nekur tālu viņas netika — policija laupītājas ir apcietinājusi, tomēr vairāk par piespriesto sodu viņām, cerams, sāpēs nelāgā slava, ko viņas izpelnījušās vairāk tūkstošu «YouTube» lietotāju priekšā, nemaz nerunājot par miljoniem, kas šo klipu redzēja Serbijas televīzijā.

«Gribu pateikt, ka šīs personas ir tikai galējības un ka viņas nepārstāv serbus kā nāciju,» steidz paskaidrot video autors. «Serbijas pilsoņi lielākoties ir normāli un godīgi, un es lepojos, ka esmu viens no viņiem.»— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Komentāru navMeklēšana

Šī diena

  • Sabīne, Sarma, Klaudijs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Pēdējā laikā redzeslokā ir nonākuši vairāki dažādu iemeslu dēļ interesanti izdevumi, no kuriem vieni ir iepazīšanās, bet citi īpašas nožēlas vērti. Un tā — mosties.org aktuālo iespieddarbu saraksts.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu jaunas grāmatas »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas