Kamēr serbi (kopumā) protestē pret separātiskās provinces Kosovas neatkarības pasludināšanu un kamēr albāņi (kopumā) priecājas par valstisko saišu saraušanu ar serbiem, no kuriem tik daudz cietuši, tikmēr atsevišķi cilvēki notiekošo izmanto savas personiskās dzīves uzlabošanai.
Protesti pret Kosovas neatkarību izvērtušies arī vardarbībā — šonedēļ Serbijas serbi ir uzbrukuši Kosovas robežpunktiem, nodedzinājuši ASV vēstniecību, savukārt Kosovas serbi vēl šodien Mitrovicē mēģināja pāri tiltam uz albāņu kontrolēto pilsētas daļu kasīties.
Nesaskaņas veicina it kā cēli mērķi. Viens nacionālismam aktuāls tēmats — valsts nedalāmība — saduras ar otru aktuālu tēmatu — neatkarību un pašnoteikšanās tiesībām. Tomēr nevajag jau uzreiz grābt tikai augstos plauktos. Kamēr aizgrābtākie protestē pret sliktajiem, tikmēr citi izmanto anarhijas situāciju un dodas laupīt veikalus.
Serbijā par jaunāko «YouTube» grāvēju kļuvis video «Botes [apmaiņā] pret Kosovu», un tajā rādīts, cik vienkārši tas viss notiek. Tajā nofilmētas divas jaunuves, kas no veikaliem protesta akcijas laikā sirēnām fonā skanot grābj mantas. Video seko jaunuvēm, kam pilnas rokas ar saldumiem, smalku drānu maisiņiem, apaviem un citiem labumiem, ko pārdod Belgradas dārgākajos veikalos. «Savu izmēru jau atradāt?» operators ironiski jautā, rādot, kā bez kompleksiem tiek aptīrīts apavu veikals.
«Pazūdi, beidz filmēt!» jaunuves sauc operatoram. «Bet jūs manās acīs esat šīs protesta akcijas varones,» atbild filmētājs. Nekur tālu viņas netika — policija laupītājas ir apcietinājusi, tomēr vairāk par piespriesto sodu viņām, cerams, sāpēs nelāgā slava, ko viņas izpelnījušās vairāk tūkstošu «YouTube» lietotāju priekšā, nemaz nerunājot par miljoniem, kas šo klipu redzēja Serbijas televīzijā.
«Gribu pateikt, ka šīs personas ir tikai galējības un ka viņas nepārstāv serbus kā nāciju,» steidz paskaidrot video autors. «Serbijas pilsoņi lielākoties ir normāli un godīgi, un es lepojos, ka esmu viens no viņiem.»
— nııtŕø
Raksturvārdi: cilvēki, jaunie_mediji, ārlietas
Atsauces saite:
Mēģinājumi definēt to, kā ir īstenībā, norāda uz identitātes veidošanas problēmām -- tie bieži vien ir atšķirīgā meklējumi tādā vidē, kuras iemītnieki ir pārāk līdzīgi. Formulējot doktrīnu, cilvēks vai cilvēku grupa atšķir sevi no pārējiem, tādējādi piešķirot paši sev svēto, mocekļu, mūku, pestītāju vai vēl kādu lomu, piesavinoties īstenības meklētāju funkciju. Jebkura grupa tā dara.
Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu identitātes veidošana »