pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 4.5 no 2 balsīm

mosties.org

2008. gada 19. februāris 13:14 Komentāru nav

laimes spēle ar apklāto objektu

Pilsētiņas galvenajā laukumā pa nakti bija parādījusies noslēpumains ar drānu apklāts objekts. Objekts zem drānas bija visnotaļ robains un stūrains, turklāt vēl manāmi nemierīgs. Te saliecās uz sāniem, te tāds kā izaugums, kas, iespējams, bija apsegta roka, pret debesīm pastiepās, te, iespējams, otra roka parādīja ne pārāk pieklājīgu žestu. Droši zināt to nevarēja, jo drāna traucēja saskatīt, un pie objekta stāvēja drūms policists, kas pārlieku ieinteresētos ritmiski sita ar steku.

Īpaši daudz šo pārlieku ieinteresēto sākumā gan nebija. Daļa ļaužu no rīta steidzās savās darīšanās, un vispār nepamanīja jauno objektu. Citi uzmeta nicīgu skatienu un norūca, ka atkal kaut kādu Barkaju de Tolli no kaut kurienes izmakšķerējuši. Un tikai paši motivētākie uz drānas pamanīja uzrakstu Makroshaft.lv.

Saujiņa motivēto un ieinteresēto, ko drūmais policists ritmiski nebija nositis jau no paša rīta, tikuši līdz darba vietai, atvēra interneta pārlūku un adreses laukā ierakstīja redzēto adresi. Atvērās lapa, kurā varēja redzēt tiešraidi no pilsētas galvenā laukuma ar jauno objektu. Līdz darbam tikušie nu varēja vērot, kā citi, mazāk možie un miegainākie, tikai tagad sāk apjaust, ka pa nakti pilsētiņā ir uzradies vēl kāds un kā muļķīši brīnējoties staigāja apkārt objektam. Un policists ieinteresētākos joprojām ritmiski sita.

Vēl interneta vietnē Makroshaft.lv bija teikts, ka šis ir konkurss, kurā pēc ārējiem parametriem ir jāatpazīst, kas atrodas zem drānas. Špikot nedrīkst, to pilsētiņas iedzīvotāji jau pašā rīta agrumā bija uzzinājuši no drūmā policista. Drīkst skatīties tikai pa gabalu, un, ja ir versijas, tad tās jāieraksta Makroshaft.lv lapā atbilžu sadaļā. Tam, kas uzminēs visprecīzāk, saņems lietošanā to, kas atrodas zem drānas.

Un ar to pašu sākās. Ar drānu apsegtais objekts nu kļuva par pilsētiņas viedokļu vides centrālo elementu, un cilvēki ik dienas uz Makroshaft.lv sūtīja jaunas versijas. Džerija Helivela? Deivids Bekhems? Džordžs Bušs? Kārlis Skrastiņš? Pasaules Valdnieks? Tie, kas pēc sišanas vairs nespēja paiet, dienām vēroja objekta kustības un aprises interneta vietnē, savukārt tie, kuru traumas vēl nebija tik nopietnas, turpināja ik brīvu brīdi apmeklēt objektu un skaitļot iespējamos variantus. Pilsētas parkā vecīši vairs nespēlēja dambratu, bet šķirstīja avīzes un žurnālus, meklējot līdzīgu šablonu. Parasti dīkdienīgie dažādu iestāžu darbinieki vairs nepulcējās interneta nieku lapās, bet apmeklēja zināmu un nezināmu cilvēku, dzīvnieku, mašīnu, kosmosa kuģu un marsiešu attēlu galerijas. Pat pilsētas galva domes iknedēļas sēdi iesāka ar apceri «par versiju iespējamo ģenēzi un metamorfozēm», kā viņš pats to nodēvēja, tādējādi lūkojot sēt bažas klātesošo prātos un līdz ar to uzlabojot savas minēšanas izredzes.

«Tas tak ceļamkrāns!» uzmetis paviršu skatienu interneta vietnē redzamajam attēlam, iesaucās Vecītis Tecītis. Viņu nebija skārušas šaubas un visuresošā pārņemtība, jo viņam bija tikai viena versija. Rūpīgi ierakstījis attiecīgajos lauciņos prasītos datus, viņš nospieda attiecīgo podziņu un apmierināts aizgāja gulēt.

Pagāja pāris nedēļas, un Vecītis Tecītis saņēma e-pasta vēstuli. Tajā viņam par zināmu pārsteigumu bija atgādināts par apslēptā objekta akciju, un viņš tika aicināts pēc trim dienām pulksten četros ierasties pilsētiņas galvenajā laukumā skatīties, kas īsti zem drānas noglabāts. «Varbūt tieši tu dosies ar to prom,» viltīgi pauda ziņojums.

Uz pasākumu Vecītis Tecītis gāja ar zināmām bažām. «Nez, cik gan daudzi vēl bez manis būs uzminējuši, ka tur apakšā ir ceļamkrāns? Ceļamkrāns man tik ļoti noderētu.» viņš domāja. «Loterijās man parasti neveicas, taču šoreiz — šoreiz man ir sajūta, ka esmu tuvu, pavisam tuvu...»

Precīzi noliktajā laikā Vecītis Tecītis bija klāt. Novērtējis situāciju, viņš nosprieda, ka nemaz tik daudz cilvēku sanākuši nav. Iespējams, pie vainas lietus. «Pusi no sanākušajiem varētu mierīgi piekaut, otru pusi salikt ar intelektuālo pārākumu,» sevi mierināja Vecītis Tecītis.

Ieradās arī šķietamie akcijas rīkotāji. Kādu pusstundu nevarēja telti uzsliet, pēc tam nespēja piešķilt magnetofonu, taču, par spīti lietum un ļaužu neapmierinātībai, ar nelielu nokavēšanos viss kaut kad tomēr sākās. Pasākuma vadītājs apsveicinājās un paziņoja, ka viņi izraudzījušies desmit patiesībai tuvāko atbilžu iesniedzējus, kuri, nebaidoties no drūmā policista, varēs noraut drānu un ka viens no šiem desmit tad būs laimīgais dabūtājs. Policists gan joprojām nikni bolīja acis, taču vairs nevienu nesita.

No desmit izraudzītajiem finālistiem ieradušies bija četri. Kā pēdējo pasākuma vadītājs nosauca Vecīša Tecīša vārdu. Un tad sākās nemiers, satraukums, sākās panika. Vecītim Tecītim trīcēja rokas un kājas, un viņš sāka šaubīties, vai vispār vajadzēja tādā avantūrā iesaistīties. Ir tik tuvu, un, ja nu nebūs nekā, ko tad?

Stunda sita (policista vietā), un audekls nokrita. Uz pjedestāla manāmi īgna stāvēja Parisa Hiltone. «Mūsu uzvarētājs ir...» dzirdēja Vecītis Tecītis, un viņu pārņēma šausmas. Taču pēc mirkļa viņš pirmo reizi dzīvē sajuta prieku par zaudējumu laimes spēlē, un uz mājām pa lietu gāja viens un līksms.— Janks

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Komentāru navMeklēšana

Šī diena

  • Strauja, Gudrīte

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Kādreiz, kad pats biju jaunāks, šķita, ka cilvēki ir stipri. Visi, kas ir tikuši gana tālu, lai iemantotu priekšnieka, skolotāja, vecāku statusu, vai arī vienkārši ir gana pašpārliecināti pieaugušie — un kaut ko no tā sasniegt nudien nav grūti. Būt pieaugušam nozīmēja pietiekami daudz varas iejaukties to cilvēku dzīvē, kuŗu stāvoklis prasa atklātu vai slēptu, bet tomēr pakļaušanos.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu spēks un vājums »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas