pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 12. janvāris 01:09 15 atsauksmes

sevis izrādīšana internetā

«Respect. Nekas nevar paarspēt glītas blondīnes,» norādīja Huans Pablo Marsieljo, viens no tiem, kas uzrakstīja atsauksmi par Melnās Mambas (re, kādi īpašvārdi) pirmajiem soļiem interneta lapu veidošanas gudrībās.

Šī atsauksme ietver Melnās Mambas ieraksta kvintesenci, un tā stāsta par uztvertām komunikatīvajām stratēģijām, ko žurnāla autore lieto uzmanības piesaistīšanai.

Sociologs Ērvings Gofmanis savā grāmatā «Sevis izrādīšana ikdienas dzīvē» atsaucas uz pētījumiem, kuros skaidrota puišu un meiteņu izturēšanās kā dzimtes lomu apliecināšanas prakse. Pakļaujoties noteiktām izpratnēm par dzimtes lomām un no tām izrietošu vēlamu izturēšanos, meitenes (vai zēni) rīkojas atbilstoši saviem uzskatiem par to, ko zēni (vai meitenes) varētu atbilstoši augstu novērtēt.

Amerikas koledžu studentes agrāk un arī tagad iekārojamu puišu klātbūtnē cenšas neizrādīt savu prātu, prasmes un apņēmību, tādējādi demonstrējot apbrīnojamu psiholoģisku disciplinētību, par spīti pārējās pasaules viņām piedēvētajai vieglprātībai. Atrodami apraksti par to, kā šīs spēlētājas pieļauj, ka draugi gari un plaši skaidro viņām labi zināmas lietas; ziņas slēpj savas spējas matemātikā no mazāk apdāvinātiem pielūdzējiem; īsi pirms spēles beigām viņas zaudē galda tenisā. (Gofmanis 2001: 41)

Melnā Mamba ir šīs loģikas efektivitātes paraugs. Viņas statusu Latvijas tīmekļu žurnālu sfērā stiprina tas, ka meiteņu vispār ir krietni mazāk nekā puiku, un puikas, kuri šeit bija pirmie, steidz apsveikt meitenes, kas pievienojas baram. Meitene iet vēl tālāk -- viņa pavēsta par apņemšanos sākt apgūt zināšanas, kurās tradicionāli vairāk izglītoti ir puikas, daļai e-žurnālu autoru šādas tādas pamatzināšanas interneta lapu veidošanā ir saistītas arī ar darba pienākumiem vai vaļasprieku.

Un nu varam vērot realitātes šovu, kā tīmekļa žurnālā ievietotā meitenes attēla un bezspēcības apliecinājuma («programmēšanā esmu gandrīz nulle un man nav bijusi nekāda ievērības cienīga saskare ar kodiem») vadīti, puikas bariem skrien un ar ovācijām uzņem katru Melnās Mambas sīkāko atklājumu viņu pasaulē.

--

Papildināts. Kamēr Melnā Mamba ievāc ražu, tikmēr Laacuks mokās neziņā par to, kā iegūt popularitāti :(

Es tā domāju un padomāju ka ar dienenīti nebūs baigā popularitāte bet ja es gribu lai šī lapiņa ir pamanām!Negribu nekādu sadarbīgu jo būs komentārs tāds pats kā Usinam rakstā par sadarbību.Nu tad lūdzu komentāros ierakstiet kā to panākt!Un tākā vakar nekas interesants nenotika un bildes šajā lapiņā arī nav te būs bildīte!— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

15 atsauksmes

And your point is…? Ja visiem iesaistītajiem no tā prieks un neviens nejūtas apvainots, kur problēma? Tajā, ka viņi uztur pie dzīvības dzimumu stereotipus? Tajā, ka cilvēki lasa blogus bez nozīmīga satura? Nu un, visi tak negrib rakstīt un lasīt uzsaukumus un argumentētas esejas. Ja cilvēki nevienam pāri nedara, kāpēc nelikt viņus mierā?

fandango, kāpēc Tu domā, ka runa ir par problēmu?

Smejies vai ne, bet arī Tavu uzmanību viņa ar šo gājienu ir piesaistījusi, ja jau tapis šāds raksts.. :)

“Kur problēma” — vismaz tā, kā es viņu lietoju — ir frazeoloģisms, kas nozīmē ‘par ko tur uztraukties’, ‘tur taču nav nekā tāda’. Par problēmu tur tiešām nav runas. Un krizdabzam taisnība :)

Respekt, normāli nopamatots, labi izteicies.

Nitro, žetons. Perrfekti pateikts ;)

Mjā, internetā dažreiz gadās uzrauties.

Hmm… agrāk vai vēlāk tam vajadzēja notikt, šajā gadījumā tika iespēja izmantots radušos situāciju, kad citu (vairāk vai mazāk) redzamu konkurentu nav. Kaut kad nākotnē varētu parādīties arī citas “pirmās jomā” (kā jau minēji, pagaidām pašu sieviešu dzimtes pārstāvju ir krietni mazāk).

lieliski! patiešām, arī es esmu novērojis ka internets sāk pārpildīties neapmierinātu tīņu blogiem un visādām muļķībām. bet tas gan jau sen bija, neatceros laikus kad internetā nebūtu bijusi miskaste ;)

A Tev nav ienācis prātā kapēc tieši termiņš ir gads un kapēc tas tiek publiskots? No zila gaisa neizdomā vienkārši ņemties gar html, css un kodiem. Protams, jūs visi varat analizēt šo un to par mani utt, bet kā jau minēju patiesie iemesli netiks atklāti, ja nu pēc gada. Pasiem bus interesanti. Un starp citu, man pieteicās palīdzēt tikai Atoms. Un paldies viņam par to. Interesanta analīze par cilvēku, ko dzīvē nezini. Nekad nav nācies bārdā ieraut ar šādu dzīves uztveri?

Uķi ķuķi. Savējie tak jaaizstāv.

paldies lasītājiem par atsauksmēm.

Melnā Mamba, nē, nav nācies. taču galvenā varoņa iebildumi ir normāla parādība.

cik sieviete sievišķīga, tik vīrieši tradicionāli vīrišķīgi. tātad viss ir kārtībā. vienkārši dažs vairāk dabūjis, dažs mazāk un tāpēc skatās ar šķību aci un gudri spriež. gofmanis var gulēt mierīgs.

pscec, komentos vīrieši vs. sievietes un beigās protams gudrinieks iepinis seksu. kādi mēs cilvēki prasti un paredzami dzīvnieki esam…

Smieklīgi, bet fakts. Meitenes tik tiešām tā dara, a kā savādāk viņām atrast piemērotu tēviņu :)Meklēšana

Šī diena

  • Antis, Antons, Antonijs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

tramvajs

«Sagatavojiet biļetītes, lūdzu!» Kaut kur vagona aizmugurē es izdzirdēju itin ierasto kontroliera balsi. Tāpat kā vairums citu, es tvēru kabatā, atradu attiecīgo dokumentu un gaidīju, kad nāks mana kārta atskaitīties par tiesībām atrasties zem «Rīgas satiksmes» saules.

Atšķirībā no manis, priekšā sēdošajai meitenei tik viegli pārbaudi izturēt neizdevās — vienam maršrutam derīgās braukšanas kartītes atbilstošajā ailē nevīdēja ierakstīts transporta līdzekļa numurs. Un tad sākās.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu cīņa pret varu »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas