pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 12. decembris 04:27 Trīs atsauksmes

dzīve sākas pēc dzīves

Ir tāda komunikatīva konstrukcija dzīve sākas pēc N, kurā «N» ir mainīgais lielums, kas parasti tiek izvēlēts, lai apzīmētu kāda procesa beigas un labumus, kas ar jaunā posma iestāšanos saistīti.

Dzīve sākas pēc, teiksim, 40 -- viens no visbiežāk lietotajiem šīs konstrukcijas teicieniem mūsu kultūrā. Šādi sakot, cilvēku nolūks ir mierinoši norādīt uz to, ka cienījams vecums nav šķērslis dzīves baudīšanai un, iespējams, ir pat dzīves aspekti, kurus pensijas vecums bagātina.

Dzīve sākas no 61 ir «Amigo» versija par iepriekš aprakstīto šī teiciena normālformu. Reklāmu veidotāji, saplūdinot kopā divus vēstījumus -- vecumu un mobilā tālruņa sarunas garumu -- norāda, ka izdevīgi ir runāt ilgi, jo pēc tam par mazāku maksu var runāt vēl ilgāk. Tipisks «vairāk ir labāk» vēstījums, kas uzmanības piesaistīšanai ietērpts konfliktējošā vizuālā ietērpā: reklāmā attēloti veci cilvēki, kas izturas kā jaunieši.

Abi minētie piemēri izmanto laika dimensiju, laika asī apzīmējot periodus, kurus sasniedzot, parādās kādi labumi. Ar laiku manipulēt (to apmānīt) ir grūti, līdz ar to labumu kārotājam patiešām nākas nodzīvot 60 gadus vai norunāt 61 sekundi. Te gan jānorāda, ka teiciena aksiomātiskais spēks tirgvedības un reklāmas kampaņās šādā veidā netiek pienācīgi izmantots -- iekļaujot citas, vairāk kontrolējamas dimensijas, gan patērētāja, gan uzņēmēja pusē būtu iespējams panākt vēl lielākas labumu gūšanas iespējas.

Iedomāsimies piemērus, kuros laika dimensija viegli pakļaujas personības vai vides untumiem, tādējādi šiem kontrolējamajiem mainīgajiem lielumiem ierādot centrālo vietu šajā teicienā. «Dzīve sākas pēc darba» vairs neapskata laiku kā nošķirtu un neietekmējamu realitātes dimensiju, jo darbu var pamest tik agri, cik gribas. «Dzīve sākas pēc skolas»? Stundas bastot jau nu jaunatne nav jāmāca. «Rīts sākas ar šņabi» ir viens no tiešākajiem šīs loģikas pārcēlumiem -- patērētājam tiek norādīts, ka tikai no tā, cik ātri viņš aizies līdz veikalam un iegādāsies pudeli, ir atkarīga viņa turpmākās eksistences kvalitāte.

Un te mēs redzam, ka, piemēram, iespējams sauklis «dzīve sākas pēc augstskolas» savā būtībā neietver prasību iegūt augstāko izglītību. Tas nozīmē tikai izmēģināt savus spēkus šajā vidē līdz tam, kad par tās pamešanu tiek piedāvāts kāds reāls labums. Miegaino nakšu izbeigšanās un sesiju aizmiršana, vairs nevajag redzēt akadēmisko personālu, vai vēl kādas citas pārmaiņas.

Tiklīdz Tev piedāvā vilinošas pārmaiņas, novērtē sliekšņus, kuru pārkāpšanu šīs pārmaiņas prasa. Galu galā, ieraksts CV, ka cilvēks no 1994. gada līdz šim brīdim studē filosofiju, izklausās krietni labāk nekā -- viņam nav augstākās izglītības, jo skolu pameta 2. kursā, lai gan tas var nozīmēt vienu un to pašu. Šajā gadījumā redzam, ka cilvēks gan skolu patiešām ir pametis, taču ieguvis no tās visu, kas bija nepieciešams -- pierādījumu nerimstošam mēģinājumam iegūt izglītību.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Trīs atsauksmes

Skurstenis

12-12-’07 10:06

Dzīve sākas pēc piedzimšanas. Dzīve ir līdzīga ceļojumam – katrā dzīves posmā esi citā valstī. Visur ir interesanti! Paņemt tikai kādu vienu posmu nozīmē ar aizvērtām acīm ceļot cauri kādai valstij.

Antuanete

12-12-’07 13:50

Airēšanas maratonam “Gaujas Bāziens” ir sauklis “Dzīve sākas pēc 60…kilometriem” :)

Tagad, kad augstskolas beigšana ar roku sasniedzama, teikšu, kā ir, – dzīve patiešām sākas pēc augstskolas. :) Bet kaut kur iekšā urd klusa aizdoma, ka pēc augstskolas vispirms būs vēl viena augstskola…Meklēšana

Šī diena

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Avīzes iztirzā stāstu par to, kā Ziemeļvalstu ģimnāzijas 6. klases skolniecei bija jāmaina skola, jo viņa bija kļuvusi par ņirgāšanās un izsmiekla objektu.

Vēstīšanas pieejas ir bijušas visai dažādas — no «Dienas» versijas, laikraksta 1. lapā nodrukājot skolēnu gudrības ar, atvaino, bet tā nu tur rakstīts, «izpisto krievu mauku» un citu daiļradi, turpinot ar «Latvijas Avīzes» piesardzīgāko gājienu, par šo gadījumu neskandalējot uz vāka, bet plaši iztirzājot tālākajās lappusēs (LA vispār gan bija pirmā, taču Diena nevēlējās to atzīt), līdz «Neatkarīgajai», kas lappusi tēmai veltījusi šodienas numurā.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu ko avīžniekam darīt skolā? »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas