pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 22. novembris 02:38 5 atsauksmes

Latvijas eksports — eksotika Rietumiem

Katalāņu pilsētiņā Taragonā atrodams veikals «Perestroika» — tā rakstīts uz izkārtnes, kam fonā Krievijas karogs un zemāk paskaidrojums: Delicatesen Rusas. Savukārt iekšā papildus Krievijā ražotiem produktiem ir arī «Laimas» zefīrs šokolādē, Rīgas šprotes, gulašs konservu bundžās un citi labumi. Piedevām dūšīga pārdevēja ar tipisku padomju veikala aubi galvā.

Stāstu spāņu biedrei, viņa skatās manī un ir pārsteigta. Tiesa, vairāk par faktu, ka viņas pilsētiņā paslēpies tāds eksotisks veikals, jo man grūti iztēloties, ka viņas sajūtas pēc veikaliņa apmeklējuma kaut nedaudz līdzinātos manējām. Viņiem tā ir vienkārša eksotika, kā latviešiem piramīdas, Eifeļa tornis, Kārļa tilts un citas tikpat banālas tūrisma zīmes, bet man kvass, «Sovetskoje Igrostoje» un prjaņņiki nekad nav bijis kaut kas svešs un neaizsniedzams, svešs ir tikai konteksts, kurās tos ieraugu. Tas viss ir pēc Eiropas standartiem, safasēts un nogādāts, un tomēr joprojām ar kādu neparastumu apveltīts, lai liktu priekšā rietumniekiem.

Sen vairs nepārsteidz, ka viens no kultūrizpētes jautājumiem, jo svešinieki man ārzemēs jautā — vai latvieši runā krievu valodā. «Made in Latvija» «Delicatesen Rusas» veikalā itin labi savieno šīs divas sociālās telpas. Padomju laikos PSRS iedzīvotājiem Baltija bija tuvā Eiropa, tagad Eiropiešiem — tuvā Krievija.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

5 atsauksmes

Antuanete

26-11-’07 11:32

Tikko 3 nedēļas pabraukāju pa štatiem, no visiem sastaptajiem, kurus interesēja mūsu tautība, tikai 2 izteica versiju, ka esam zviedri, pārējie uzreiz prasīja, vai esam no Krievijas. Vai nu valoda līdzīga izklausās, vai tiešām mēs rietumnieku acīs spēcīgi izskatāmies pēc austrumeiropiešiem :) Latvijas šprotes un šokolāde arī ASV ir nopērkama krievu veikalos, tur zem šīs birkas iet ne tikai mūsu, bet arī citu Eiropas valstu produkti.

ģeogrāfiski mēs patiešām esam austrumeiropieši…

taču, jā, latviešu valoda daudzu rietumvalstu iemītniekiem šķiet līdzīga krievu valodai.

jā, man ceļojot pārāk bieži nācies skaidrot ka latvieši ne tikai nav krievi, bet pēc izcelsmes un valodas ir pat ļoti atšķirīgi. kārtības labad vienmēr šos cilvēkus izglītoju, un nesu mūsu valstiņas vārdu pasaulē :) un par lokācijas vietu vienmēr saku ziemeļeiropa. lai atkal nesajauc kautko. par valodu runājot – tie kas zin kā izklausas krievu valoda, tie parasti mani piedēvē skandināviem.

oij, nu man, protams, ari ir ne viens vien lidzigs stasts par “forshajiem” jautajumiem no arzemnieku puses par musu lidzibam ar Krieviju utt. Pedejais lielakais prikols bija no vienas francuuzietes par mums un braljukaam – ja reiz mums esot tik daudz liidziibu, redz, arii valoda no vienas un taas pashas grupas, kaapeec mums vajadzeejis taisiit divas valstis? Kopaa kaa lielaaka valsts mees vairaak vareetu sasniegt. nu taa jaa.

jaa, taatad par mums un Lietuvu peedeejaa komentaaraa ir runa. (Jo par Krieviju neko jaunu vairs nepateikshu)Meklēšana

Šī diena

  • Sabīne, Sarma, Klaudijs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Latvijas-Amerikas acu centrs ir kontrastu klīnika. Necila Rīgas rajona necila nama iekšienē ir noslēpusies moderna iestāde, ko apmeklē ļaudis no tuvienes un tālienes. Cilvēku šeit ir daudz, te nav miera un preču un pakalpojumu pārpilnības laikmetam raksturīgas apcerīgās klientu gaidīšanas, klienti še stājas rindās un telpas murd.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Latvijas-Amerikas acu centrs »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas