pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 4 no 3 balsīm

mosties.org

2007. gada 10. oktobris 16:54 8 atsauksmes

prieka vēsts un nogalēšana

Ja Jēzus atgriezīsies, mēs viņu novāksim vēlreiz

Foto: Miks Latvis, CC.

Ja Jēzus atgriezīsies, vai tiešām mēs viņu novāksim vēlreiz? Tas ir atkarīgs no šī apgalvojuma interpretācijām. No vienas puses, Jēzu nogalināt ir ļaunums, un, ja mēs to izdarīsim, tas nozīmē, ka neko neesam iemācījušies pēdējo divu gadu tūkstošu laikā. Mēs līdz galam sagrausim kristīgās reliģijas priekšstatu par labo pasaulē un par to, ka Jēzus upuris nav bijis veltīgs — jo būsim pateikuši, ka viņam tā pūlēties nevajadzēja.

No otras puses, Jēzum ir jāmirst, citāti tas nebūtu Jēzus un nevarētu pildīt savu glābēja lomu. Jēzus, kas nemirst, ir parasts brīnumdaris, un tādam nav cerību iekarot miljonu cilvēku sirdis un dzīves. Līdzi sev Jēzus var aicināt nevis ar to, ka dzīvo, bet gan ar to, ka mirst, un cilvēki savu laimi un savas dzīves jēgu rod saprotot, cik nogalināšana ir bijusi slikta, bet šīs kļūdas dēļ jācenšas, lai tomēr kļūtu labāk un lai nekas tāds vairs neatkārtotos.

Ja izvēlamies pirmo skaidrojumu, tad sauklis, kas Rīgā šur tur manāms uz namu sienām, ir nolemtības vēstījums bez cerībām uz labā uzvaru šajā pasaulē. Ja pārliecina otrs variants, tad tā īstenībā ir prieka vēsts, jo tādā gadījumā mēs zinām, kā Jēzu uzturēt dzīvu un kā likt sev viņu mīlēt.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

8 atsauksmes

oj, man BAAAAIGI patik shitais uzraksts.!!! kalambūrā par Jēzus gaitām gan neiedziļinos

vards “novaaksim” sai kontekstaa pirmajaa mirklii skiet neparprotami ar negativu pieskanu, kaa niciigi. ja paraugaas no Tevis izklastiitaas otraas puses, mes vinu varbut novaksim negribot, respektivi, tie buus muusu launie greeki, kas novaks Jeezu.

sajutos kā kristīgo fundamentālistu pulciņā.

pats uzprasījies ;-) tās pāris reizes, kad esmu iedziļinājusies kristietības filosofijā, simbolikā, vēsturē, man ik reiz mute paliek vaļā, cik tas viss ir afigenna interesanti. njā, sajūtu līmenī gan nepārliecina pievērsties šai reliģijai.

interesanti? pret sengrieķu mitoloģiju tas viss ir baigs boorings. vot, TUR ir interesanti

Nu ja. Ideja, ka mēs mīlam, nogalinot kādu, pašā saknē ir absurda. Pirmā ideja ir visloģiskākā un – kas ir vēl svarīgāk – visaktuālākā.

o, jā. viens no maniem mīļākajiem grafiti. :) es to uztveru kā tādu skaudru, bezkaislīgu apjausmu, ka cilvēki mācās no kļūdām, lai tās prasmīgāk atkārtotu. cilvēki nevēlas nekādu izmaiņu.

kyle jack

19-10-’07 01:04

stensils uz goda. no mana skatpunka (esmu iesīkstējis ateists) jēzus (un viss ap to) ir lielākais frauds cilvēces vēsturē. ideja par cilvēces grēku izpirkšanu ir drīzāk bērnišķīgi absurda, nevis pozitīva.

i mean c’mon, neredzamais cilvēks, viņa dēls, kurš tiek sūtīts pašnāvnieku misijā uz planētu zeme, abšaubāmas izcelsmes manuālis par to kā pareizāk ticēt neredzamajam cilvēkam … santaklauss lapzemē ir reālāks! vismaz esmu tur bijis, paspiedis roku un nobildējies :)Meklēšana

Šī diena

  • Madara, Genoveva

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

DDT — Иначе

Gada nogalē iznākušais DDT jaunais albums «Иначе» ir pilns politiskas kaisles, grupas līderis Jurijs Ševčuks deg un dedzina, un ir spožs teksta meistars kā vienmēr. Politikas te ir krietni vairāk nekā parasti. Konfliktējošā, nemierīgā sajūta, kas rodas, šo veikumu klausoties, padara to par vienu no šā gada zīmīgajiem skaņu ierakstiem.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu DDT — Иначе »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas