pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 3. oktobris 12:37 7 atsauksmes

manas 90. gadu kasetes

kasete

Bija aizlaikos tāds posms, kad cilvēki ar pirātismu nodarbojās sēžot pie radio un mēģinot ierakstīt sev interesējošu dziesmu. Vēl varēja iet uz tirgu vai aizņemties kasetes no biedriem. Lai gan dažiem no viņiem kolekcijas šķita tam laikam iespaidīgas, tomēr daži no pāris simtiem ierakstu, ko uz pāris dienām izdevās izdīkt, nav salīdzināmi ar mūsdienu turpat neizsmeļamajiem koplietotās mūzikas apjomiem, kas pieejami globālajos tīklos.

Te jāpiebilst, ka p2p tīklu lielākā nelaime nav labi pelnošu mākslinieku apzagšana (spriežot pēc piedāvāto audio failu daudzuma, tipiskam lietotājam vairāk interesē «Metallica» un kāds no Deividiem Blantiem nevis, teiksim, Yothu Yindi vai Apziņas parazīti). Nē, problēma ir citur - mūzikas vērtības devalvācijā. Tagad ikvienu dziesmu bez maksas vari iegūt savā datorā, un tādējādi izzūd īpašā sajūta, kādu no mīļajām dziesmām reizi piecos gados netīšām dzirdot pa radio vai kur citur publiski atskaņotu. Tādos brīžos sajūti, cik dziesma ir gaisīga, tai nav nekāda fiziska vai šķietama nesēja nedz uz plates, nedz datorā — tā atrodas tikai ēterā un izzūd līdz ar pēdējām skaņām. Un, ja tādā brīdī palaimējās būt mājās pie kasešu atskaņotāja, prieciņš visai dienai garantēts.

Apputējušajā kasešu plauktiņā atradu četras kasetes, kas varētu būt šādu prieciņu glabātājas. Divas no tām iegādātas kā tukšas, pārējās sākotnēji bijis ierakstīts kaut kas cits, taču no tā mūžības dvesma acīmredzot nav starojusi, tāpēc to liktenis tika izlemts vadoties pēc utilitāriem apsvērumiem.

Pašā plauktiņa apakšā «Whitesnake» 1989. ieraksts «Slip of the Tongue» elegantā 90. gadu tirgus pirātisma variantā — ietvarā ar rakstāmmašīnu apdrukāts papīriņš, kas tajos laikos itin pārliecinoši radīja industriālas ražošanas iespaidu, bet ieraksta nesējs — «Goldstar» kasete.

Mani pirmie legālie ieraksti bija Johny atbalsis I un II. Trešo, ceturto un tā tālāk sējumu nepirku, jo, lai gan tajās bija pa kādai jestrai patīkamai dziesma, šīs kompilācijas, kurās tika izplatīta aktuālā deju un populārā mūzika, par ko nopietnu tomēr neuzskatīju. Kasešu bukletā izdevējs — Arvīda Mūrnieka «Būsim pazīstami!», izmisīgi mēģinot iedibināt elementāru kultūras līmeni mūzikas tiražēšanā, vērsās pie pircējiem ar uzsaukumu:

Turpinām licencētas mūzikas kasešu izdošanu. Tās ir nedaudz dārgākas, ko mūzika ir pirkta.

Lūdzam Tavu palīdzību! Ja uzrādīsi precīzu informāciju — kas un kur (uzvārds, adrese) pavairo mūsu produktu nelegāli un to tirgo, tad, ziņām apstiprinoties, saņemsi honorāru 50 Ls.

Tas ir aptuveni 1995. gads. Uz vāciņa kā «licencētības» pierādījums greznojas arī hologramma, un tajos laikos tā šķita būtiska pievienotā vērtība.

Īsts grāvējs bija «The Offspring» 1998. gada darbs «Americana». Atradu arī «Garbage» tā paša gada «Version 2.0» - abi ar hologrammām virsū. Nu jā, un toreiz vēl nebija web 2.0, «Die Hard 4.0» un citu jocīgo skaitļoto nosaukumu, kuros nulle pielikta klāt vairāk skatam nevis tāpēc, ka gaidāma arī kāda 2.1 vai 3.9 beta versija — pašlaik šāds nosaukums jau izklausītos pēc pārstilīguma diagnozes. «Nirvanas» ierakstu gan man nebija — pirmo viņu disku iegādājos kādus desmit gadus pēc Kurta Kobeina nāves.

Starp citiem nostalģijas mirkļiem atradu arī «The Soundlovers» dziesmu «Surrender». Toreiz man nebija ne jausmas, kas tie tādi, taču 90. gadu primitīvajiem ritmiem ir spēks, un nu pēc «I used to be surrender, I used to be a lonely soul» ar mūsdienu sakaru līdzekļu palīdzību to varēju sazīmēt — sākotnēji gan šķita, ka tāds teksts varētu būt aptuveni pusei pēdējo desmit gadu populāro dziesmu.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

7 atsauksmes

Jaa, atceros tos laikus…

Šajā ziņā taisnība Tev vien ir, tagad klausoties mūziku kuru var ar divu peļu klikšķu palīdzību dabūt un klausīties nav vairs tā aura, bet kad pa radio klausies kādu sen nedzirdētu dziesmu nu tas ir kaut kas

Gribetos atrast cilveku kuram uz kompja ir Vinnija /90 ie/dziesmas no kasetes….. butu prieciga ja ar mani ar padalitos…..

mekleetaaja

25-09-’09 00:16

vai kaads luudzu nevareetu man atsuutiit Johny Atbalsis 2 song listu? mekleeju vienu dziesmu un man taa kasete sen sen kaa jau pazudusi :(

01 Arriba Brothers – Mexican Hat Dance (Radio Hat Dance
02 Goombay Dance Band & Cool Summer Cuts – Sun Of Jamaica (‘95 Radio Edit)
03 2 Unlimited – Do What’s Good For Me (Edit Version).
04 The Outhere Brothers – Boom Boom Boom (OHB Radio Mix)
05 Possessive Love – I Want You
06 Polaris – The Final Day (Radio Version)
07 Gompie – Tarzan & Heidi
08 Def Dames Dope – Feel Free (Radio edit)
09 Caught In The Act – Let This Love Begin (7’‘ Version)
10 The B Project feat. Def Syndicate & Number Four – Back 2 Liverpool (Radio Edit)
11 La Bianca – One 4 U One 4 Me (Airplay Edit)
12 Umoya – Hey You (Radio Edit)
13 Flash – In The Middle Of The Night (Radio Mix)
14 The Invaders feat. George Huges – Lay Down (Wet Dreams) (Radio Edit)
15 Groovy Beat (Radio Edit)
16 Rave Flowers – Paradise Of Love (Radio Edit)
17 The Kinky Boyz – You Spin Me Round (Like A Record) (7’‘ Illusive Mix)
18 Age Of Passion – Scaborough Fair (Radio Mix)
19 Provocation – Feel It D.J. (Radio Version)
20 Marga Dredd – Fat Bottomed Girls (Rump Edit)
21 Egma – Tell It To My Heart (Radio Mix)
22 Jamie Watson – All Cried Out (Carved In Stone Radio Mix)
23 Alexia feat. Double You – Me And You (Radio Version)

Pamazam DISCOGS.COM lapa tiek pievienotas ari citas Latvija razhotas kasetes .. Johny Atbalsis, Atbalsis, Super Discothek Hits, Super Dance Hits, Dance Box ….. gan BP! gan Mapl relizes.
Starp citu mekleju dazhas ta laika kasetes vai nu bukletu scanus!!!

Nu kaut ka ta!Meklēšana

Šī diena

  • Egils, Egīls, Nauris

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Gluži kā atsaucoties uz svētdienas rakstu (nu, jā, kurš uz ko), «Neatkarīgās» pielikums «Mēs» piedāvā jociņu:

Televīzijas ziņas: «Labvakar, cienījamie televīzijas skatītāji! Starp citu, nekā laba – tik briesmīgas dienas sen nav bijis! Čečenijā nav nogāzies neviens helikopters, Izraēlā palestīniešu kamikadzes nevienu nav nogalinājuši. Indonēzijā, paldies Dievam, apgāzies prāmis, bet visi 1500 pasažieri izglābušies. Ohotskas jūrā aizdedzies traleris, bet komanda, kā par nelaimi, pati nodzēsusi ugunsgrēku – nu kaut viens nelietis būtu apdegumus dabūjis! Visā Krievijas teritorijā sadzīves gāze nav uzspridzinājusi nevienu baraku, par daudzstāvu mājām pat vairs nesapņojam. Bija cerības, ka kādi pārdesmit cilvēki varētu noslīkt Kaspijas jūras piekrastes plūdos, bet kāds maita bija brīdinājis iedzīvotājus, un visi izglābušies. Un pat Maskavā jau veselu diennakti nav nošauts neviens domnieks. Sibīrijā gan ir šauts uz kādas pilsētas mēru, bet tas muļķa killers aizšāvis garām.

Vārdu sakot, atvainojiet, cienījamie televīzijas skatītāji, nevaram jums šovakar parādīt nevienu svaigu līķi, cerēsim, ka rīt situācija uzlabosies!»

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu mirušie »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas