pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 26. augusts 02:55

piezīmes no Tallinas: nemiera pēdas

Tallinas dzertuvē «The Pub With No Name», kas vakaros pārtop par klubu, kurā spēlē popmūzikas klasiku, tiek strikti ievērots dzimtes sadalījums. Pie labās puses sienas ir piestiprināts tālrādis, kas rāda modes skates, savukārt kreisās puses televizorā ieslēgta futbola programma. Domājams, šī iemesla dēļ arī cilvēki lielākoties sasēdušies dzimtei atbilstoši — puiši labajā pusē, lai varētu skatīties futbolu, meitenes — kreisajā, lai redzētu modeļu kārnos augumus un gejiskās fizionomijas.

Tomēr brīdī, kad uz deju grīdas parādās pacans pseidobreikeris, televizoru ekrānos neveras vairs gandrīz neviens. Nevar saprast, vai breikeris ir sadzēries, salietojies vai vienkārši slims, taču, prasmīgi imitējot kāju paralīzi, viņš veido dažādas breikam raksturīgas figūras, pa brīdim nogāžoties un kādu aizķerot. Kā jau īstam pacanam, bikšu siksna aktivitāšu laikā ir atraisīta un pēc dažām minūtēm minētais dejotājs ir atbrīvojies arī no krekla.

Pirmajā brīdī varētu likties, ka Tallinas vecpilsēta tāda pate kā Vecrīga vien ir — šauras ieliņas, vecas mājas. Taču ne tikai iezemietim saskatāmās arhitektūras un reljefa atšķirības nosaka citādumu: acīs krīt ļaudis, kurus naktīs uz ielām pulcē publiskai lietošanai atļautais alkohols. Ietvju malās sasēdušies, te dzer visi – goti, metālisti, emo un vienkārši tūristi —, tādējādi ieekonomējot naudu, ko noplēstu krogusmeitas. Arī vārtrūmēs un citās nišās čurā visi, kam nav slinkums, un tāda greznība kā svešu skatu kaunēšanās nav pārlieku bieži vērojama.

Klubā «Holywood» par ieeju prasīja 130-150 kronas, tas ir vairāk nekā septiņi lati. Tomēr tā ir tikai viena atklāsme — citas kādas dzertuves, vilinot mūs tur iekšā, pastāstīja kāds vecāks vīrs. Viņš brīdināja, ka klubi ir ne tikai dārgi, bet beigās mūsu meitenes tikšot pavedinātas un puikas — piekauti, tāpēc labāk lai ejot pie viņiem, kur viss mierīgs un vēl dzīvā mūzika skan.

Uz kādas sienas mazliet ārpus vecpilsētas ar trafaretu uzpūsts uzraksts «In case of stupidity break everything» ir atsauce uz aprīļa/maija notikumiem ap Bronzas karavīru un kā versija par ierasto «ugunsgrēka gadījumā nospiediet šo pogu».— Janks

 Raksturvārdi: , , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Verita, Everita, Benita, Sulamīte

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Šodien mazliet paklaiņoju pa nepazīstamu rajonu. Ir tik savādi atrasties vietā, par kuras eksistenci līdz šim nav bijis ne jausmas. Tepat sliedes, kas krīzes brīdī man parādīs ceļu un droši vien pa tām kaut kad atbrauks kāds transporta līdzeklis, lai mani savāktu. Jocīgi redzēt, ka puslīdz normāla arhitektūra savienojas ar padomju arhitektūras brīnumiem, ka tepat puslīdz normāli cilvēki izveduši pastaigāties savus daudzkājainos draugus un mazliet tālāk sēd urlu bariņš.

Gaiss ir tik tumšs un silts, ka gribētos šajā brīdī palikt ilgāku laiku - tik ilgi, kamēr neapnīk..., tomēr apziņa, ka nopelnīta vasaras nakts sajūta būs tikai pēc pāris pūliņu rezultātiem, liek sēsties transporta līdzeklī un pēc maza brīža jau atkal ar acīm skatīt līdz pelēcībai pierastos My Riga apveidus.

--
Mana dzīve pamazām kļūst jocīga. Ceru piedzīvot laiku, kad tā kļūs uzjautrinoša.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu mazliet tālāk »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas