pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 22. augusts 23:52

mantojums — fiziskā vieta

Interneta laikmetā telpa ir nevis pagaisusi, bet gan pieņēmusi citādas formas. Cilvēki tāpat dodas uz darbu, nīkst sastrēgumos un šad tad pat sarunājas aci pret aci, tanī pašā laikā ir daudz citu attālumu, ko viņi veic no attālinātas tuvienes un tālienes, pa ceļam pazaudējot vai noslēpjot savas «reālās» dzīves aspektus.

Reģistrējoties Draugiem.lv, obligāti ir jānorāda «pilsēta(as),valsts,kur dzīvo,strādā,atpūšas». Arī citās lapās, kurās dalība atļauta tikai pēc reģistrēšanās, prasība pēc ģeogrāfiskas vietas nereti ir obligāta. Tā ir vienkārši vēl viena informācijas ailīte, savukārt pēc tā, ko ļaudis ar šo informāciju dara, šķiet, neapzinātā izpratne par telpas neuzvaramību tai liek piešķirt vairāk ticamības nekā citiem viltojamiem aspektiem, piemēram, vārdam.

Tomēr bieži vien šajās ailītēs ierakstītā informācija pat pēc labākās sirdsapziņas ir nepilnīga un sniedz nepareizu priekšstatu. Man kaimiņos mitinās ēģiptietis Ahmeds, kas pašlaik studē Zviedrijā, soms Janne, kas dzīvo Vestminsterē, ugandietis Otims, kas mācās Londonā. Ja runa ir par draugiem.lv, tad cilvēki itin bieži turienes profilā saraksta veselus stāstus vai vismaz noteiktā laikā veicamu maršrutu. Aizkrācieši — Maskava — Dili — Milāna — Ndžamena. Savukārt Facebook tā nemēdz darīt. Ailītē «hometown» lietotājs ieraksta to, ko uzskata par mājvietu, nevis ceļojuma sākuma vai gala punktu.

Tautība mūsdienās nav modē, lai gan tieši tautības ailīte tiem, kas vēlas par sevi sniegt nemaldinošu informāciju, noderētu krietni vairāk nekā dažādi interpretējamā atrašanās vieta. Tanī pašā laikā svarīgi atcerēties, ka ikdiena no ailītēm, tāpat kā fotogrāfija, ko izvēlamies savam profilam, ir tikai autora izvēle saistībā ar pašreprezentācijas mērķiem. Tas, kas ir rakstīts profilā, nav vis tas, kā izskatās dzīvē, bet gan tas, kā autors gribētu, lai izskatās — vismaz tīmeklī, un tad ir vienalga, vai tas ir draugiem.lv, «Sviesta cibā» vai kādā citā sociālā vietnē.

Informācijas tehnoloģijas mūsu vietā nedomā un problēmas nerisina, tās vienkārši parāda kultūras noteikto priekšstatu neelastību un tendenciozitāti. Savukārt lietotājiem derētu skatīties, ko tiem mašīnas rāda.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Hermanis, Vilmārs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Inguna Sudraba

Klikšķini, lai palielinātu

Šomēnes žurnālā «Santa» ir Santas Ančas intervija ar valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu. Bez sagaidāmās I. Sudrabas darba godināšanas sarunā abas dāmas vērpušas arī dažādus sievišķīgus pavedienus, tai skaitā par mūsdienu vīriešu vājumu. Šis un arī kādi nosacīti privāti jautājumi rada interesantu efektu: valsts kontroliere, kas publiskajā telpā parādās barga un kritiska, lasītāja uztverē saduras ar šīs intervijas varoni, kuŗa rādīta gaiša, smalka, izsmalcināta, mākslinieciska un sirsnīga. Arī fotogrāfijās viņu mēģināts parādīt atšķirīgu no ierastā.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Inguna Sudraba »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas