pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 20. augusts 22:25

enerģijas dzērieni. red bull

Uz ielas un telpās aizvien biežāk var redzēt ļaudis dzeram enerģijas dzērienus. To popularitātes pieaugums gan Latvijā, gan pasaulē raksturo sabiedrības dalībnieku mēģinājumus stimulēt savu ķermeni aizvien vairāk pieaugošas slodzes apstākļos. Tomēr bija laiki, kad nepieciešamība no sevis izspiest vairāk nekā šķiet iespējams nebija pašsaprotama un tāpēc bija jārada.

Kad pagājušā gadsimta 80. gadu beigās austriešu uzņēmējs Dītrihs Matešics nodibināja uzņēmumu «Red Bull GmbH», viņam vajadzēja krietni lauzīt galvu, lai izdomātu, kā lai šo zampu iebaro eiropiešiem. («Red Bull», viens no populārākajiem enerģijas dzēriens pasaulē, ASV tirgū tika ieviests tikai 1997. gadā).

Viss mainījās, kad Matešics pamēģināja iekarot klubu kultūras cienītāju sirdis. Viņa pieeja lika prakses pamatus tam, ko mūsdienās zinām kā vīrusveida tirgvedību (viral marketing) – tirgvedību, kas zīmola atpazīstamības veicināšanai izmanto jau eksistējošus sociālos tīklus (piemērots kanāls ir internets vai vēstījuma nodošana no mutes mutē) un tajos vēstījums pašreplikācijas ceļā izplatās līdzīgi kā vīruss, un vēstījumu cilvēki cits citam nodod bez ieinteresēto pušu pamudinājuma.

Lai potenciālajos patērētājos radītu priekšstatu par «Red Bull» kā uz jaunatni orientētu pagrīdes izstrādājumu, viņš ierobežoja tā izplatīšanu un pārstāja dzērienu reklamēt. Tā vietā viņš maksāja studentiem, dīdžejiem un citiem, kam bija iespēja pulcēt plašas jauniešu masas, lai tiktu rīkotas ballītes, kur šis dzēriens ir pieejams. Noteiktās klubu apmeklētāju grupās «Red Bull» sāka dzert ecstasy drapju vietā, tas kļuva par narkotiku placebo.

Briti, austrieši un vācieši uz šī puslegalitātes un ekskluzivitātes āķa uzķērās veiksmīgi, un «Red Bull» tēlu vajadzīgajā virzienā vēl vairāk uzlaboja tas, ka Francija un Norvēģija dzēriena izplatīšanu aizliedza, jo uzskatīja, ka pārlieku augstais kofeīna līmenis ir bīstams veselībai. (Arī joprojām šad tad pienāk ziņas, ka dažam izdevies burtiskā nozīmē īstenot saukli «Red Bull gives you wings» - dodoties pie tēviem. Legāls drošas pašnāvības līdzeklis tirgū joprojām nav pieejams.)

Šnabis kopā ar «Red Bull» joprojām ir viens no populārākajiem klubu jauniešu dzērieniem, tomēr laiki pamazām mainās un mūsu ikdienas ritms ir radījis objektīvi pamatojamu nepieciešamību pēc cita veida enerģijas dzēriena — to dzer nevis, lai izliktos, ka esi narkomāns un salīdzinoši nekaitīgi parādītu sevi kā ātras dzīves un vieglas nāves pieejas cienītāju, bet gan lai līdz maiņas beigām pie virpas neatlūztu. (Iespējams, te pietiktu arī ar ūdeni, bet tā popularizēšanai un pozicionēšanai neviens kampaņas gan nerīko.)— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Hermanis, Vilmārs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

veca Slutišķu māja ar satelītu

Laiva mašīnai uz jumta uzsieta, ūdensnecaurlaidīgie maisi jeb draibagi ar drānām un pārtiku piepildīti, krēslai jau krītot pāri galvaspilsētas nogurušajām ielām, nedēļas beidzamie darbi padarīti — braucam uz Krāslavu, pa Daugavu paairēt.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu ar laivu pa Daugavas lokiem »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas