pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 31. jūlijs 18:44

386 DX

Vai Tu zini, kas ir kiberpanks? Protams, ka nezini. Tradicionāli tā tiek dēvēts zinātniskās fantastikas žanrs, kurā vēstīts par dzīvi augsto tehnoloģiju antiutopijā. Tomēr par zinātnisko fantastiku šoreiz nerunāsim: pastāstīšu par kādu reālu kiberpankroka grupu — 386 DX.

«386 DX» — tas ir kas vairāk par «Intel» mikroprocesoru (tādi tika lietoti sākot no 1986. gada). Šādu nosaukumu pieņēmis arī krievu mūziķis Aleksejs Šulgins, kurš veido dažādu populāru dziesmu kaverversijas, izmantojot aizvēsturisku i386 datoru, MIDI failu veidotāju un runas sintezētāju. Acu priekam tiek izmantota programma WIMP, ko var izmantot skaņas vizualizācijai – un uz priekšu! Šādi ekipējies, A. Šulgins ir devies koncertturnejās gan Eiropā, gan ASV.

Pirmo reizi ar šī mākslinieka daiļradi saskāros klausoties citu sava laika alternatīvo – grupas Гражданская Оборона tribute albumu, kur «386 DX» pārveidotais Все идет по плану man joprojām patīk labāk nekā oriģināls ar Jegora Ļetova gārdzošo vokālu. Ir gan citi gabali, kuri «386 DX» versijā izklausās stipri jocīgi — vai tas būtu Smells Like Teen Spirit vai California Dreaming, bet tas tomēr ir gaumes jautājums. Ja kaverversijas uzdevums ir parādīt kādu kompozīciju no citas puses, tad «386 DX» ar savu uzdevumu galā tiek teicami.

Ambīcijas nav no mazajām — jau pirmajam dziesmu diskam dots nosaukums «Легенда русского рока». Lai gan «386 DX» ir nodēvēta par pasaules pirmo kiberpanka grupu, tas nenozīmē neko vairāk kā izaicinājumu sekotājiem, kā arī to, ka leģendāras ir izvēlētās kompozīcijas. Grupas lapā ir iespējams ne tikai noskatīties koncertus un noklausīties daudzas dziesmas, savukārt tie, kas iegādājas kompaktdiskus, tajos var atrast nepieciešamo programmatūru savu skaņdarbu veidošanai. Tiesa, askētiskās programmas nav grūti bez maksas iegūt internetā.

A. Šulgina veikums ir kā slieksnis starp cilvēka radītas un datora radītas mākslas pasaulēm. Viņa gadījumā cilvēks dzied datora balsī vai dators dzied cilvēka balsī, lai gan paša mākslinieka atrašanās uz skatuves ar kaklā uzkārtu klaviatūru kā ģitāru ir tikai dekoratīvos nolūkos. Bet nākamo soli mēs jau zinām. Tā ir generative music, kā to nodēvēja mūziķis un mūzikas teorētiķis Braiens Īno — to sistēma sacer vai nu pēc algoritma, vai mākslinieka pieskāriena, vai arī pēc nejaušības principa.— Janks

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Hermanis, Vilmārs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Hokejs šajās dienās ir kļuvis par ikdienas sarunu sastāvdaļu. Latvijas komandas spēļu grafika un rezultātu nezināšana izraisa izbrīnītu skatienu, kas tiek raidīts nezinošā cilvēka virzienā. Toties pie mums, mosties klubā, ir otrādi -- blenžam uz līdzjutēju pulku, kas, seno skandināvu un citās pintiķu maskās saģērbušies un hokeja līdzjutēja citu izdarību līdzjutēju kodeksu pieņēmuši, piesaka savas monopoltiesības uz publisko telpu.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu hokejs un iedomātie sasniegumi »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas