pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 25. jūlijs 16:38

par žurnāliem. 11. daļa: glābsim sevi

Jurģis Ķiršakmens sava žurnāla šodienas ierakstā norāda uz fundamentālu problēmu, kas rodas interneta neatbilstošas lietošanas dēļ. «Tas, ka laikmetā, kurā jau tā ir pārpārēm informācijas kāds ražo jaunas informācijas kripatas (pie kam vairumā gadījumu tās pat nav jaunas, bet tikai atsauces uz citām informācijas kripatām) ir vērtējams tikai un vienīgi negatīvi,» raksta autors. Taisnība jau ir - rūpnīcas tukšas stāv, bet viņi te internetā bakstās.

Savu pozīciju J. Ķiršakmens pamato ar to, ka lielākā daļa interneta ierakstu tiek veikti darba laikā, kad normāliem cilvēkiem būtu jāstrādā. Turklāt viņu paralēlās aktivitātes nedod ieguldījumu ne sevi pakļāvušā uzņēmuma, ne valsts, civilizācijas vai pasaules mērogā. Paskaties to pašu nekur.lv – par ko ļaudis raksta? Ne jau par mūžīgajiem un joprojām neatbildētajiem jautājumiem, nē. Viņi varbūt arī sniedz daudz informācijas, taču tai nav būtiska lietojuma lasītāja dzīvē. Lasītājs lasa tāpēc, ka piedāvā. Tāpēc, ka interesanti – tikpat interesanti, kā skatīties «Panorāmu», lai nākamajā mirklī un nākamajā ierakstā un sižetā aizmirstu iepriekšējo. Interneta žurnāli – tā ir izklaide un laika zagšana, ar ko nodarboties tad, kad negribas darīt ko nopietnāku.

Pirmais komentārs Jurģa rakstam ir «blogeru» šovinisma tipiska izpausme, proti, šajās aprindās par pašsaprotamu tiek pieņemts, ka interneta žurnāla rakstīšana ir kaut kas nozīmīgs ne tikai pašam autoram (par to neviens nestrīdas), bet vēl kādai sabiedrības daļai, un ka rakstīt un lasīt interneta žurnālus ir labāk nekā darīt kaut ko citu.

rodzhers on Jul 25th, 2007 said:

pilnīgas muļķibas
blogi veic lielisku darbu latviskas informācijas veidošanā internetā, kas piedevām ļauj paraudzīties uz lietām savādāk. Ja blogotāju ir maz, kā viņi var kļūt vairāk, ja tiek aicināts šo darbību pārtraukt. sviests.

Interneta laikmetā ikviens var kļūt par autoru un cenzūras neesamības apstākļos sniegt jaunu informāciju un veidot jaunas kopienas – par to esam rakstījuši iepriekšējos interneta žurnālu tematikai veltītajos sacerējumos. Taču internets ir tikai tehnoloģija, un, lai kaut kas notiktu, ir nepieciešami arī ļaudis, kas šīs iespējas jēdzīgi lietotu -- rakstīšana pati par sevi nenozīmē, ka tiek radīts vērtīgs saturs.

Redz, arī interneta drošības uzņēmums «Sophos» atklājis, ka tikai 20 procenti interneta lapu satur vērtīgu informāciju. Un nevajag būt tik pārliecinātam, ka Tu pārstāvi šo mazākumu. Rakstīt var, drīkst un ir aicināti visi, bet tomēr būsim drusku kritiskāki pret sevi, biedri.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Osvalds, Arvils

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Es vairs nedzirdu savus soļus. Un, kad es vairs nedzirdu savus soļus, neviens tos nedzird. Neviens mani neredz, neviens mani nemēģina apstādināt.

Tagad es varu dauzīt svešas durvis, varu runāt ar kaut kādiem tur neredzētiem cilvēkiem un iet istabā ar ielas apaviem. Tikai brīžos, kad gadās asāk piesist zoli uz bruģa, pasaulīte saļogās un ieplaisā. Dažkārt arī sabrūk. Un tad jau var skriet un klausīties savu soļu dunā, kad pakaļ dzenas gan svešo durvju īpašnieki, gan neizpratnes pilnie tie tur cilvēki, gan par tīrību istabā atbildīgie. Bet nevajag taču skriet, nomierinies - klusi soļi tevi atkal padarīs nemanāmu. Atkal.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu paslēpes ar sevi »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas