pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 7. jūnijs 23:59

pārkāpums un sods

Pēc automašīnas novietošanas Piejūras dabas parka teritorijā pašvaldības policijas auto ieradās jo veikli — kā saukts. No tās izlēca inspektors un, ne vārda neteicis, nofotografēja mašīnu — lai tikai nodarījumu nepaspētu novērst, pirms tas fiksēts; lai tikai soda nauda neaizietu gar degunu. Savukārt formā tērpta kundze no automašīnas noprasīja: «Kas ir, kāpēc mašīna mežā jābrauc, nevar normāli nolikt, a?»

Inspektors pa to laiku jau bija beidzis rakstīt kvīti, kurā teikts, ka sods par to, ka mašīna «nav uz brauktuves», un pēcāk arī paskaidroja, ka nav jau šeit tik intensīvas satiksmes, lai būtu jābrauc auto nost no ceļa. Likuma «sargs» iedeva apmulsušajam man kvīti, un ekipāža pazuda tikpat ātri, cik parādījusies. Mans pirmais soda protokols.

Soda kvītī norādīts, ka esmu pārkāpis Ceļu satiksmes noteikumu 128. p. 11. punktā noteiktās prasības, kā arī Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.10. panta 11. daļu.

Satiksmes noteikumu 128. pantam nekādus papildus punktus neatradu, bet 128. pantā teikts, ka «transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana atļauta ceļa labajā pusē iespējami vairāk pa labi uz nomales, bet, ja tās nav, — brauktuves malā» un «ja brauktuves malā izveidoti šim nolūkam paredzēti paplašinājumi, transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana atļauta šajos paplašinājumos». Savukārt Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149. 10. panta 11. daļā teikts, ka mašīnu nedrīkst novietot uz ietvēm vietās, kur tas ir aizliegts», un ietves mežā patiešām nebija.

Citiem vārdiem sakot — sods par to, ka inspektoram vienkārši gribējās naudu pelnīt, tāpēc nav nepieciešams korekti formulēt īsto pārkāpumu, proti, ka dabas parka teritorijā pa meža ceļiem (un līdz ar to arī neceļiem) braukt aizliegts.

«Transportlīdzekļa vadītājam, kas neatrodas pārkāpuma izdarīšanas vietā, nolēmu uzlikt naudas sodu Ls 10,- (desmit) lati,» vēsta kvīts. Lieki piebilst, ka šī vēstījuma izlasīšana turpat uz vietas būtu aiztaupījusi gaidāmos birokrātijas kašķus, jo, ja kāds kaut ko būtu vēlējies novērt nelikumības un norādīt uz pārpāpumu, viņš to būtu izdarījis. Bet nē, te ir cita loģika un citas prioritātes.

Tāds ir pašvaldības policijas darbs dabas liegumā — nevis dabas saudzēšana jāuzrauga, bet nauda jāpelna, nevis jāveic preventīvi pasākumi, bet jāsoda un nevis jāskaidro, bet (tas īpaši attiecas uz inspektoram blakussēdošo kundzīti) jāapmierina priekšnieka ambīcijas. Ar vienu šādu gadījumu pietiek, lai visi policijas pūliņi sevi rādīt kā saprotošus un draudzīgus sabiedrības draugus (daži patiešām šajā jomā cenšas) izčākst.— Janks

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Strauja, Gudrīte

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Skolotāju protests. foto: Delfi

RĪGA, 5. aprīlis, M.ORG — Ja skolotāji nesamierināsies ar algu samazinājumu un turpinās protesta akcijas, ministri nākamajā nedēļā rīkos atbildes gājienu un protestēs pie skolām, aģentūrai M.ORG apstiprināja ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu protestēt sola arī ministri »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas