pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 28. maijs 13:59

vēlreiz par «blogiem»

«Tautas nobalsošana» par to, kā dēvēt interneta žurnālus un ar to saistītās darbības, ir dziļi skārusi interneta publicistu sirdis. Līdzīgi kā mēdz notikt pēc kāda pretrunīgi vērtēta kandidāta iedabūšanas amatā, ļaudis iziet ielās gan ar priecīgiem lozungiem, gan degmaisījuma granātām.

Kā cilvēki vārdiski pauž attieksmi pret balsojuma rezultātiem? Arturs par «blogera» uzvaras gājienu raksta, ka tā «cerējis un paredzējis». Ko nu Arturs -- Arturs ir pieticīgs. Krizdabz, piemēram, uzņēmies pravieša un iedomātās kopienas viedokļu pārvaldnieka funkciju, tāpēc raksta: «Kā jau mēs visi cerējām (un pieņēmām), tad latvju tautai pie sirds vairāk ir gājuši oriģinālie termini: blogs, blogošana un blogeris.» Ievērojiet -- cerēja visi. Sent Ekziperī savā laikā runāja par visas pasaules sadošanos rokās, lai piepildītu viena cilvēka vēlmes. Bet te – visa pasaule izpildījusi visas pasaules vēlmes!

Zināmu darvas procentu šajā sajūsmas un saliedētības telpā iespļauj tie daži, kuri par balsojumu nepauž gandarījumu. R21vo, piemēram, šķendējas, ka «tie tak nav latviskojumi, tie ir anglicismi, kas paši par sevi ir saīsinājumi». Re, kā: kad, tautai neprasot, failu par datni nosauc, nav labi, kad prasa -- atkal nepatīk. Pievērs arī uzmanību konstruktīvajiem un argumentētajiem komentāriem. Tur Sandis Vīksna, piemēram, pasludina, ka interneta (tīmekļa) žurnāls nemaz nav «blogs», bet gan «BLOGS» jeb «sisteema ar konkreetaam ieziimeem»... Lūdzu, kurš Latvijā tad vispār zina, kas ir «blogs» un par ko visi tik čakli sabalsoja?

Šķiet, vienīgais, kurš patiešām to zina, ir zupcis:

blog - nu kaut kas līdzīgs krievu mīļvārdiņām bļaģ. Blogeris - persona, kura piemauko internetu.
blog - kaut kas līdzīgs balonam, jeb piepūstam cūkas urīnpūslim. Vecāmāte man reiz stāstīja, ka viņi ar piepūstu cūkas urīnpūsli kaut ko līdzīgi futbolam krievzemē spēlējuši esot.
blogeris - jauns puisis, tāds omulīgs ar piepūstiem vaigiem. Viņš sēž mājās pie televizora (mūsu gadījumā pie datora), kad kāds cilvēks viņam pienāk klāt, viņš pat nepievērš uzmanību, bet ar piepūstiem vaigiem tikai izdveš skaņas: "Be Bl blo, bli, bla"
blogeris - Kaut kas līdzīgs putnu biedēklim tikai interneta vidē. Tas atrodas kaut kur pa vidu starp 2 mājaslapām un neļauj vienas lapas apmeklētājiem nokļūt līdz otrai lapai.
blogot - Sist blaktis izmantojot padomju laika mīklas ruļļus.
blogot - Piepūst lielu kožļenes burbuli un ļaut tam saplīstot pārklāt visu seju.

Kristaps Kaupe raksta par jauno terminu morfoloģiskām problēmām, par ko terminu piedāvātāji acīmredzot nav padomājuši. Kā tad ir -- «blogeris» vai tomēr «blogotājs», cienījamie terminologi? No savas puses varu vēl norādīt uz nekorekto aptaujas jautājuma uzstādīšanu: vienā svaru kausā ir variants «blogs» citā – atsevišķi saskaldīti «internetžurnāls», «tīmekļa žurnāls», «tīmekļžurnāls», «žurnāls». Norāde gan ir tikai formāla, jo visiem tiem kopā ir tikai 14 procenti, bet «blogam» -- 54.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Hermanis, Vilmārs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Ļaudis atkal un atkal tiek baidīti ar skaidras naudas negatīvajām īpašībām un maksājumu karšu priekšrocībām. Šoreiz aktualizējies jautājums par baciļiem un citām dzīvām būtnēm, kas sastopamas uz naudas.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu bankas kartes »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas