pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 24. aprīlis 20:41

valodiņa 7: blogi

Ir kāds filoloģisks vīruss, kas man izraisa nelabumu -- tas infocē, izmantojot vārdu «blogot». Ar to apzīmē latviešu valodas barbara darbību, kādā laika posmā rakstot dažādus vārdus un, vēlams, teikumus savā «blogā». Jā, jā, manas un manu domubiedru kustības «mosties» sāpes par latviešu valodu ir nieki, kad mainās laikmets un tehnoloģijas normalizācijas rezultāts kļūst par ikdienu. Viss ir nieki, taču ar komplikācijām galā jātiek pašiem.

Ak, kur vairs saules pielietā 2002. gada vasara, kad darbu sāka «Sviesta ciba»? Ļaudis ātri vienojās, par jēdziena «interneta dienasgrāmata» formas ierobežotību un izdomāja jēdzienu «interneta žurnāls». To visādā ziņā var dēvēt par neparastu gadījumu, jo datorcilvēki, kas bija pirmie tehnoloģijas un iespēju nesēji tautā, nepārņēma anglisko vārdu, bet izgudroja vietējo versiju.

Pērn nāca otrais vilnis, ko var raksturot kā tehnoloģijas normalizāciju. Tas nozīmē, ka interneta žurnālus aizvien plašāk izmantoja ne tikai indivīdi, bet arī uzņēmumi, tādējādi būtiski sekmējot parādības popularizēšanos un formējot priekšstatu par tās būtību un iespējām. Šie otrreizējie atklājēji jau bija cita paaudze, tā vairs nebija «Sviesta ciba», kas zināja latviskojumu. Līdz tam bija žurnāli, tagad ir «blogi» un mēle liekās zilbēs vairs netiek mežģīta.

Nerunāsim par to, ka «blogs» ir indivīdiem, privātpersonām, kam ar terminoloģijas komisijas un citu jaunvārdu darinātāju palīdzību jau sen ir pie kājas kaut kāda tur latviešu valoda. (jā, «emuāri» bija tas, ar ko Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisija varēja paspīdēt un demonstrēt nesapratni, ka šis formāts ir kas vairāk par elektroniskiem memuāriem). Ak, ko tu, «blogi» ir arī LETAi piederošajai nozare.lv un vDienai. Nospļauties par latviešu valodu, visi taču «blogo», wiii!

Un laikrakstā lasot, ka «v-Dienā sāk blogot politiķi», vienīgais, kā man pietrūkst, ir papīra maisiņa un kādas drapes pret nelabumu.

Taču šeit -- šeit joprojām tiks lietots tikai jēdziens «interneta žurnāls», līdz bezcerība un publikas neizpratne par tā jēgu nogalinās arī mūs.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Egils, Egīls, Nauris

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Vēstule par Slāvu un Dienvidu tiltu

Uzklikšķini

2008. gada beigās Latvijas masu saziņas līdzekļi saņēma Rīgas iedzīvotāju atklātu vēstuli, kurā tie Rīgas domei pieprasīja slēgt automašīnu satiksmi pāris Slāvu tiltam, kā arī paziņoja, ka viņiem viss ir skaidrs par Dienvidu tilta tapšanas koruptīvajām aizkulisēm.

Pateicoties labdariem, šī pilsoniskās bilingvālās sabiedrības izpausme beidzot ir nonākusi arī līdz mūsu redakcijai.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu rīdzinieki pret Dienvidu tiltu »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas