pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 11. janvāris 03:48

atkarības beigas

Interneta sociālo funkciju plašā attīstība (draugiem.lv, interneta žurnāli) liecina, cik ļoti mums patīk tīkloties. Piesaiste dažādos sociālajos tīklos paver plašas komunikācijas iespējas (diemžēl visbiežāk šīs iespējas tiek lietotas, lai autonomi darītu kaut ko vērtīgāku) mūs pieradina — viss atrodas klikšķa, paroles un lietotāja vārda attālumā.

Apstāklis, ka interneta un komunikāciju tehnoloģiju izmantojums arvien paplašinās, sen vairs nav skaidrojams ar datoratkarības tendenču palielināšanos indivīdu vidū — vismaz psiholoģiski patoloģiskā formā ne. Tā vietā varam runāt par sabiedrības pārveidošanos, naivākie var runāt par progresu (kas ir socioloģiski apšaubāms jēdziens) un dzīves uzlabošanos (kas ir vēl vairāk diskutējama). Taču savā būtībā interneta vieta mūsu dzīvē ir un paliek saistīta ar atkarību, tāda pati kā atkarība no civilizācijas.

Ja mūsdienu cilvēkiem atņemtu jumtu virs galvas un sienas, kurās pārlaist drēgnās janvāra naktis, liela daļa no viņiem līdz pavasarim neizvilktu. Ja atņemtu drānas un likvidētu centralizētās pārtikas sagādes ķēdes, mēs nosaltu un nomirtu badā, jo lielākā daļa cilvēces nespēj ne sev sagādāt pilnvērtīgu barību, ne klimatam piemērotas drēbes. Mēs esam specializējušies, un turpinām specializēties. Ražo tikai maza daļa, pārējie patērē un nodarbojas ar pakalpojumu sniegšanu viens otram.

Kas ir mūsdienu cilvēks bez saviem tīkliem? Viņš ir viens. Kas būs rītdienas cilvēks bez tīkliem? Nulle. Pēc dažiem gadiem mēs pieradīsim pie interneta tā, ka nespēsim bez tā piedalīties ražošanas-pakalpojumu sniegšanas-patērēšanas ķēdē, mēs vairs nespēsim dzīvot sabiedrībā tāpat kā tagad nespējam, ja nav kāda, pie kā pašūdināt drānas un kāda, kas var uztēst māju. Savukārt tad, kad sabiedrības eksistēšana pašos pamatos būs atkarīga no interneta rizomas (bioloģiski tā ir bārkšu sakne, kas var attīstīties visos virzienos, socioloģiski/filosofiski — jēdziens, kas apzīmē daudzveidīgas, nehierarhiskas struktūras ar daudzveidīgiem datu ievades un izvades punktiem, atšķirīgiem atveidiem in interpretācijām), arī individuālajā līmenī pārcelšanās uz dzīvi tīklā netiks uzskatīta par patoloģisku.

Ja Freids cilvēku dēvēja par dievu uz kruķiem, tad mums nu ir par vienu kruķi vairāk.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Hermanis, Vilmārs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Nejautā, un es pastāstīšu.

Pajautā, un es arī pastāstīšu.

No tā, ko Tu izvēlēsies, atkarīgs, ko es pastāstīšu. Jautāsi — teikšu to, ko gribi dzirdēt; nejautāsi — stāstīšu to, ko gribu teikt.

Bet pastāstīšu, es tad pastāstīšu.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu pastāstīšu »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas