pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 24. novembris 18:45

alkohola stratēģija — iekļaušana

Aktīvu alkohola lietotāju prasība dzert kopā būtībā ir agresīvs mēģinājums piešķirt savai vājībai sabiedriski kulturālas nepieciešamības statusu. Šāda agresivitāte ir efektīvākais veids, kā pievērst savai reliģijai citus (neaizmirsīsim, ka senos laikos tieši tā reliģiozie strādāja ar neticīgajiem, lai tiem gaismu rādītu). Šeit minētā alkohola metakomunikācija gan ir tikai piemērs, jo pārsteidzoši daudz citu iekļaušanas diskursu izmanto līdzīgu tehniku.

Dzērēju klasiskie jautājumi no sērijas «Tu mani necieni?!» pamatā nav saistāmi ar attieksmes paušanu, bet gan ar attieksmes jēdziena lietošanu, noslēpjot viņu vājības fizioloģiski psiholoģisko raksturu un pievienojot sociālas normas dimensiju. Tikpat labi šis jautājums varēja skanēt «Tev šķiet, ka esmu neglīts?» «Tev nepatīk mans mētelis?», «Kā tu uzdrošinies kaut ko sacīt pat manu frizūru?». Tas daudz neatšķiras no citās situācijās draudīgi izteiktā «Iedod uzpīpēt!», kas ir nevis prasība pēc cigaretes, bet gan iemesls vardarbībai.

Vēlme iesaistīt alkohola lietotāju bariņā jaunus dalībniekus sakņojas apstāklī, ka bariņa vecajo biedru vidū alkohola dzeršanas spējas tiek saistītas ar kādām pozitīvi vērtējamām personiskām īpašībām. Piemēram, spēja daudz dzert liecina par izturīgumu, un šo māku, regulāri rīkojot sacensības, kolektīvs attīsta, kurās dalībnieki arī mēģina apšaubīt līderu statusu un pārspēt tos. Bara iekšienē neeksistē doma, ka šāda spēja varētu nebūt vērtīga un ka tai varētu nebūt lietojuma, jo lietojums un vērtība regulāri tiek aktualizēti.

Šādi ir iespējams nostiprināt domu, ka alkohola patērētāju atkarība patiesībā ir nevis viņu vājums, bet spēks, un viņu interesēs ir šo spēku demonstrēt pēc iespējas plašākam pulkam — tāpēc arī regulārā nepieciešamība pēc jauniem kolektīva dalībniekiem. Ārpus bara jauniņais var būt biznesa pasaules kardināls, akadēmiskās sfēras zvaigzne, autorallija čempions, taču šis viņa personīgais un intelektuālais pārākums pēkšņi vairs nav lietojams, un viņam nākas pakļauties citai vērtību skalai. Jauniņo piesaista sfērā, kurā viņš nav speciālists, pie viena iedēstot viņam vēlmi šo sfēru apgūt.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Tenis, Dravis

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Jānis Peters

Jānis Peters šodienas «Kultūras Dienā» runā par vēsturi un šodienu, konkrētāk, par mūsu (ne)spēju tikt galā ar padomju mantojumu gan lokālās kultūras, gan ārpolītikas līmenī — un mītiem, kas mūsdienās veidojas par tiem laikiem, ko pastāvošā ideoloģija (J. Peters to dēvē par «sociālo pasūtījumu») liek krāsot drūmās krāsās un no kā mudina norobežoties.

Tie ir mīti un leģendas, ko esam pieņēmuši par reālitāti un kam atbilstoši dzīvojam, lai arī tas traucē skatiena skaidrumam. Tas ir tas pats Kārļa Ulmaņa modelis — publikā ir izveidojies pārlieku liels rožainums un priekšstats par labajiem laikiem un viņa izšķirīgo ieguldījumu tajos, savukārt par padomju laikiem ir vērojams pārlieku liels pesimisms un mūsu pašu sviedriem celto sasniegumu nenovērtēšana.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Jānis Peters »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas