pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 19. oktobris 04:39

troksnis

Mobilais telefons ir pārvērties par īpaši ērti pārnēsājamu multimediju centru -- tas ne tikai piedāvā jaunas iespējas, bet arī atgādina par mūžvecām tradīcijām.

Manā jaunībā šur tur varēja redzēt alternatīvos (vārds lietots plašā nozīmē) jauniešus, kas pa pilsētu pārvietojās ar magnetofonu uz pleca. Pirms pāris gadiem alternatīvo minoritāte bija iecienījusi boombox atskaņotājus, taču tie dažādu iemeslu dēļ nekļuva par kultūras zīmēm, un tagad kā atskaņotāja izvēle vispār ir zaudējusi savas pozīcijas.

Mazliet vecākā jaunībā, kad atvāžamais dators sāka kļūt par biežāk redzamu jauna cilvēka aksesuāru, bija minoritāte, kas, piemēram, ilgāka pārceļojuma laikā izvilka no somas datoru un ieslēdza «Terminatoru 3», «Matriksu», «Hariju Poteru» vai Britnijas Spīrsas klipu izlasi un skatījās, līdz baterija beidzās.

Mobilais telefons šīs tiesības uz publiskajiem skaņas un gaismas viļņiem sniedz ne tikai tiem, kam ir gana daudz kapeiciņu, lai nopirktu atvāžamo datoru. Multimediju funkcijas, ar ko aprīkoti mūsdienīgie «krāsiņu un gaismiņu» telefoni, ļauj ne tikai klausīties internetā nelegāli nokopētas dziesmas, bet arī skatīties līdzīgā veidā iegūtas filmas. Un mūsu kultūra atkal kļūst skaļāka.

Tev nav tiesību nedzirdēt pilsētas troksni, Tev nav tiesību nedzirdēt blakussēdētājam tīkamās dziesmas, kas pusstundas ilgā braucienā sabiedriskajā transportā atkārtojas atkal un atkal, jo lietotājam nav gana daudz naudas ietilpīgai atmiņas kartei -- tāpat kā Tev nav tiesību nedzirdēt viņa telefonsarunu saturu. Nē, publiskā vietā viss ir publisks, un Tev ir atņemtas tiesības pieprasīt, lai kāds savu gaumi patur pie sevis.

Pilsēta nevar būt tik skaļa, lai nevarētu būt vēl skaļāka. Atšķirībā no gaisa piesārņojuma, skaņas piesārņojums ir krietni mazāk aktuāls. Tā kā neticu, ka, pārnēsājamajām multimediju tehnoloģijām attīstoties, ļaudis varētu kļūt pieklājīgāki pret citiem. Pieklājībai nav iemesla, situācija un tehnoloģiju iespējas uz to nemudina. Tāpēc atliek vien cerēt uz tādu trokšņa līmeni, kurā individuālo elektronisko ierīču signāli vairs nebūs dzirdami un mēs katrs atkal varēsim iedomāties ap sevi neredzamu sienu, kurā dzīvot savu privāto dzīvīti arī publiskā un pārblīvētā telpā.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Strauja, Gudrīte

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

«Latvijas Avīze» ar publikāciju sēriju par skolotāju un skolēnu bieži vien destruktīvajām attiecībām rosina diskusiju par to, kas notiek mūsdienu skolās, precīzāk, ko skolēni atļaujas pret skolotāju. Spriežot pēc situācijas traktējuma, ir atkal pienācis laiks «Pink Floyd» dziesmai «Another Brick in the Wall», kas pagājušā gadsimta 80. gados kļuva par pretošanās himnu pret necilvēcisku izglītības sistēmu – taču tagad tā kā karogs jālieto skolotājiem, nevis skolēniem.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu another brick in the wall »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas