pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 26. septembris 13:16

noplēšot cilvēka etiķeti

Nez, cik viegli ir cilvēkam pārvērsties par dzīvnieku? Bezpajumtnieki to var pastāstīt.

Dzīvojot izdzīvošanas režīmā, šķiet, tikai loģiski atmest dažādus neracionālus, pat traucējošus kultūras žņaugus. To, ka skūt bārdu un mazgāties nav obligāti, sapratīs ikviens, kam šādas greznības nav ikdienā pieejamas (un, atšķirībā no dzīvniekiem, cilvēkam pašnotīrīšanās mehānismi, ko lietot ārpus komunālajām ērtībām, nepiemīt). Taču zīmīgāk ir tas, cik ļoti klaiņojošs dzīvnieks līdzinās klaiņojošam cilvēkam arī citās sadzīves izpausmēs.

Kaķis ar saplosītu ausi, cilvēks ar zilu aci un praķim norautu piedurkni šo līdzību pasaka gana skaidri. Kāpēc vajadzīga karote un dakšiņa, ja nav galda un trauku? Kurš teica, ka piedzerties un gulēt stacijas tunelī ir neglīti? Vienīgais, ko šādā veidā nevaru noskaidrot – kas notiek ar morāli viņos. Etiķete? «Kas tad ir etiķete? Sabiedrībā noteiktas uzvedības un izturēšanās normas sauc par etiķeti. Tā sakņojas paražās, uzvedības kultūrā, tradīcijās, rituālos, audzināšanā,» pirms pāra gadiem rakstīja Dialogi.lv. Sabiedrība un kopiena var atšķirties no tās, ko par smalkām un atbilstošām uzskatām mēs, un, ja tā, ko gan var pārmest?

Vakar redzēju, kā vairāki ļaudis bariņā stāvēja, kaut ko apsprieda, un vienam uznāca klepus. Cilvēka kārtīgi paklepoja (roka mutei priekšā ir buržuāziska liekulība), tad drusku pavēma, taču pārējie uz to noskatījās, it kā šis cilvēks pirkstos virpinātu zelta «Parker» pildspalvu vai Nokia 8800.

Tā mēs visi piemērojamies. Pēc tādas klepus etīdes neizklepots paliek tikai viens jautājums – kas nosaka to, ka ir daži, kas no lielākās elles iznāk ārā tīri, un savukārt citi kļūst cilvēcīgo nokrata jau pirmajās purva brišanas dienās. Un ne jau par bezpajumtniekiem ir šis stāsts.— mosties

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Drosma, Drosmis, Elīna

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Atšķirība starp digitālo un analogo pamatā ir tehnoloģiska, tomēr tā jo spilgti parādās arī uztverē. Tas ir vecā un jaunā, stagnācijas un inovāciju, nostalģijas un progresa pretnostatījums.

Digitālais un digitālizēšana ir mūsu laikmeta aktuālālitāte. Ciparošanai tiek pakļauts viss, un ikdienas dzīvē tas atbalsojas kā tehnoloģiju svinēšana, pārejot uz jauno paaudzi, kā arī tehnoloģiju lomas palielināšanās ikdienas dzīvē. Viss it kā kļūst aizvien labāks, vismaz tā mums stāsta. Tas gan ir kultūras / ideoloģijas jautājums.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu digitālais pret analogo »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas