pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 5. septembris 16:03

kara laika modes

Laikos, kad zeme, tauta vai kāda sociālā grupa iesaistīta karadarbībā, būtiski mainās arī šīs grupas mode. To lieliski parādīja abi pasaules kari, kam bija liela nozīme dažādu sociālo attiecību mainīšanā.

Sociālās lomas nāk un iet, revolūcijas sākas un beidzas, un dažkārt tām sekojošie reakcionisma gadi pārmaiņu laikmeta garu dažkārt nolīdzina tā, ka atšķirības var pamanīt tikai ilgā pārskata periodā.

Viena no šī mainīgajām laikmeta zīmēm ir kara laika mode. Pēc Lielās franču revolūcijas sekojošā terora laikā dāmas nēsāja aksesuārus ar giljotīnām, civilas versijas par armijas formastērpiem līdz šim ir bijušas daudzu lielāku militāro konfliktu zīmes sadzīvē. Tādā veidā ļaudis norāda, ka arī viņus karš šādā vai tādā veidā ir ietekmējis, lai gan nav teikts, ka viņi spēj definēt – pozitīvā vai negatīvā nozīmē.

Ja tu uzrunāsi cilvēku, kas apjozies ar platu armijas jostu un ietērpies platās plankumainās biksēs, šaubos, vai uzzināsi kaut ko jaunu par karu. Tas gan nenozīmē, ka civilie armijas mētelīši pagājušā gadsimta 40. gados arī vienmēr liecināja par valkātāja skaidru politisko pārliecību. Vienkārši mode tāda, un mode runā mūsu vietā. Tāpēc, draugs, pieskati ne tikai to, ko saka mute, bet arī visa pārējā Tava būtība.

Globalizācijas laikmets kā skaidrības un stabilitātes noārdītājs ir padarījis mazāk skaidru arī kara laika modes sakarību. Šajā gadījumā globalizācija gan vairāk nozīmē amerikanizāciju, jo lielu daļu casual modes tendenču būtībā ietekmē ASV diktētā pasaules elpa un kara laika mode tur (viņi patiešām karo).

Pašreizējā situācija ir šāda: ja uz ielām redzi haki krāsas vadmalā tērpus subjektus, tu nezini, vai tās ir pasauļu kara elsas, kas šajos pēc amerikāņu armijas formas stilistikas darinātajās drānās jaušamas, vai arī tas vienkārši ir globālās vērtību gaumes sistēmas veidots priekšstats par «stilīgu prikidu».

Būtībā arī mēs karojam – līdz ar citiem sabiedrotajiem Irākā, Kosovā, Afganistānā, līdz ar citiem skūtgalvjiem pret mīkstajiem, līdz ar citiem boļševikiem pret savu tiesību apšaubītājiem. (Ir gan starpība starp pēdējiem diviem, kas valkā savus ādas tērpus, un visiem pārējiem kara ietekmētajiem. Proti, haki atkal izies no modes, savukārt zābaki un ādas jakas dzīvos, kamēr būs palicis kaut viens skūtgalvis.)

Tāpat kā gari mati un melnas drānas nereti liecina par piederību metālistu vai gotu armijai, arī jebkura cita vizuālā koda pieņemšana rāda, ka Tu piederi pie vieniem un nevis pie citiem – būtiski ir vien tas, ka armijas krāsas uzliek pienākumu būt atbildīgam savu īsto, tāpat kā (iespējams, netieši) pausto domu priekšā.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Hermanis, Vilmārs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Biedrība Zaļā alternatīva vakar rādīja labu piemēru tam, cik viegli ar primitīviem sabiedrisko attiecību risinājumiem var iegūt uzmanību un radīt traci publiskajā telpā pat bez saturiska pamatojuma.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu pēc piena »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas