pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 18. augusts 15:46

par žurnāliem. 8. daļa: čats un tīkls

Novērots, ka, tiekot par kāda cibiņa priekšnieku, palielinās priekšnieka publicitātes pieauguma potenciāls Sviesta cibā – tiesa, lielākoties tā ir anonīma. Ar anonimitāti šeit saprotam to, ka netiek norādītas gandrīz nekādas identificēšanas pazīmes, nerunājot pat par iespējamo segvārdu, tāpēc prieciņš tiek vien tev pašam/pašai, sevi vai citus zināmā cilvēka žurnālā atpazīstot. Daži no daudzajiem redzētajiem piemēriem: saules dārzs; shelly.

Tiesa, arī te bez subordinācijas var iztikt – ja žurnāla rakstīšanas sērga pārņem darba vietu (bieži vien biroju), veidojas sociāls tīkls, kur viens atsaucas uz otru un kur tiek pārspriesti jautājumi, kas ārpus šauram lokam zināma diskursa nav saprotami. Tāds publisks čats, tikai ērtāks, pārskatāmāks un ar grūtāk dzēšanām pēdām – jo tās glabājas nevis vienā žurnālā, bet bieži vien visu tīkla dalībnieku žurnālos.

Vērojot šos Sviesta cibas tīklus, kuros darbojas arī ārpus interneta savā starpā pazīstami ļaudis, kļūst saprotams, kāpēc žurnāla rakstīšanas apoloģētu norādītā atbilde uz jautājumu «a kapēc rakstīt žurnālu», proti – pat ja neviens nelasa, veidojas pieraksti, notiek viedokļu attīstība, tiek paustas domas, kas citādi nekad nebūtu izskanējušas –, ir sekundārs iemesls. Primāri atbilde skan tā: čats nemirst, čats mainās. Šis jaunais čats notiek gan ar sevi, gan citiem, taču lielākajā daļā gadījumu saglabājot čatam raksturīgās iezīmes – lakoniskums, aprautas domas, interpunkcijas un stila anarhija, izteikšanās fakts svarīgāks par jēgu, teikuma asociēšana ar konkrētā brīža sajūtām un ikdienas pieredzi dominē pār pārdomāta viedokļa attīstīšanu un paušanu.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Maruta, Alda

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

tramvajs

«Ženšina, a nu ka vstaļi,» sacīja aizkaitinātā tramvaja biļešu kontrolierei. «Seičas priģot paļicija, aņi že ņemogut s mirgalkami za nami do samava depo gnatsja!» Tomēr, lai kā viņa censtos, cienījamā paskata kundzīti no vietas iztramdīt joprojām neizdevās, un arī soda naudu viņa maksāt acīmredzot negrasījās.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu ženšina bezbiļetņica »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas