pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 15. augusts 19:32

robotu mīlestība

Lai steidzīgajā laikmetā nebūtu jātērē laiks paužamās standarta domas atkārtošanai atkal un atkal, mobilie tālruņi piedāvā gatavus iespējamos sūtāmos tekstus. Iespējams, tie noder arī apstākļos, kad gribas kādam kaut ko aizsūtīt, bet nav, ko teikt.

Ņemsim par piemēru «Nokijas» sagataves. «Kavēju. Būšu plkst. [..]», «Esmu sapulcē. Piezvani man plkst. [..]», «Lūdzu, piezvani», «Paldies» — tādi mazi komunikācijas paraudziņi. Iedomājies, Tu vasaras vakarā sēdi uz palodzes un laiski vēro pagalmā notiekošo, tad izņem no kabatas tālruni un savai priekšniecei tāpat vien aizsūti ziņu, ka esi sapulcē. Kaut kā taču jāimitē vētraina darbība uzņēmuma un sabiedrības labad.

Citāds gadījums ir sagatave «Mīlu Tevi arī». Šis iepriekš definētais teikums parāda vietu, ko tehnoloģijas tiecas ieņemt mūsu dzīvē (korektāk būtu teikt — vietu, kuru mēs tām ierādām). «Es tevi mīlu» ir standarta frāze, kuras standartizētību ir atzinuši tehnoloģiju izstrādātāji un par kuras ikdienišķumu mums tehnoloģijas stāsta spilgāk nekā popkultūra.

Līdz šim, lai arī cik ļoti mīlestības tēma populārajā kultūrā bija noplicināta (cik nav sacerēts dziesmu par to, cik ļoti mīlu viņu un bez viņas dzīvot nevaru un ka mīlestība ir skaistākais uz pasaules, lai gan viņa mani atkal piekāsa, kuce), tās paušana joprojām palika cilvēku kontrolē. Tagad mīlestība ir iepriekš definēts, dotais lielums, ko izvēlēties saskarnē, un jo zīmīgāku šo soli padara tas, ka tehnoloģijām pēc definīcijas nevar būt pat tik izkropļota priekšstata par mīlestību, kāds ir vidusmēra romantisko filmu cienītājam starp cilvēkiem.

Savukārt no diskursa prakses viedokļa interesants ir «Nokijas» viedoklis, ka ir paredzēts atbildēt uz mīlestības verbālu izrādīšanu, taču vārdiņš «arī» traucē šo sagatavi uztvert kā aicinājumu uz paša iniciatīvu. Bet, protams, kamdēļ lai roboti iedomātos, ka viņiem jāatzīstas mīlestībā — viņi, ar A.I. elementiem apveltītas būtnes, var tikai reaģēt un mācīties no tā, kā ar tiem runā cilvēki vai citas mašīnas.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Severīns, Urzula

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Starptautiskais Valūtas fonds ir finanšu grūtībās nonākušu valstu pēdējais salmiņš un tā darbinieki ierodas, kad draugi un labvēļi vairs nevar vai negrib palīdzēt. SVF palīdzēt ir gatavs, tomēr viņu nākšana ir nepatīkama ar to, ka apmaiņā pret naudu fonds prasa sāpīgas pārmaiņas.

Kā «The Atlantic» raksta Saimons Džonsons, fonds grib, lai valsts novērš novērstu iemeslus, kas ir noveduši līdz krīzei, bet cīņa par to, lai polītiskā elite šos iemeslus apzinātos un būtu gatava novērst, var ievilkties. Latvija tam ir labs piemērs.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu ko no Latvijas grib SVF? »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas