pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 9. augusts 13:56

pasaules nozagtais smaids

Skumjajos vakaros, kad krēsla sāk pārņemt pilsētu, izej ielās.

Neej skaļās mūzikas pieklaigātos klubos, kur šajā stundā tikai atsevišķas jaunuves grozās pa deju zāli kā sarkano lukturu kvartāla skatlogiem. Neej dzertuvēs, kur katrs izdzertais tilpums padara mirkli garāku un laiku īsāku. Neklausies, ko stāsta priesteri, bargie un nezinošie. Labāk ej meklēt vienkāršos cilvēkus, jo viņi glabā smaidu, kuru pasaule ir nozagusi. Labāk ej un skaties.

Vakar pēc desmitiem vakarā pie Brīvības pieminekļa vecītis ar akordeonu spēlēja «Katjušu», un ļaudis, mazā bariņā sastājušies, klausījās. Uz katru cepurē iemesto naudiņu vecītis atbildēja ar sirsnīgu smaidu, un spēlēja tālāk -- zināmas, maz dzirdētas un aizmirstas melodijas, kurām tautību nevajag pierakstīt.

Šī mazā improvizētā skatuvīte pašā Rīgas viducī vēl ilgi nelika mieru. Nu, kā var būt tik vienkārši, tik neredzami un skaidri redzami, tik tīri un tik sirsnīgi? Līdz darbadienas beigām varbūt nevar, taču pēc tam nozagtais smaids ir atkal jāsameklē.— Janks

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Strauja, Gudrīte

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Kabatā atradu dzeltenu zīmīti. Tajā rakstīts:

Patiesību sakot, mēs jau nevaram izdomāt neko tādu, kas nav bijis. Kad mēs ieslēdzam savu atmiņu, mēs spējam dabūt ārā ļoti interesantu materiālu. Bet parasti jau nevaram. Tagad ir diena, es tevi satieku, es tev nodzēšu visu, ko tu esi iecerējis. Arī avīzes tev nodzēš, telpa, transports. Vajag aiziet kādu nedēļu mežā dzīvot, un tad tu vari ļoti interesantas lietas no atmiņas izcelt ārā. Ļoti interesantas replikas, tikšanās.

Alberts Bels intervijā Paulam Bankovskim. «Diena», 5.marts.

Grūti izdomāt (kur nu vēl pateikt) kaut ko jaunu – nodrāzta frāze, ko atkārto daudzi. Krietni retāk dzird tos, kas zina – ir sajūtas un notikumi, pasākumi un negadījumi, paranojas un šizofrēnijas izpausmes, kuras jāatceras tieši Tev, jo neviens cits to nebūs piedzīvojis. Grūti pateikt kaut ko jaunu – tanī pašā laikā mēs varam neuzzināt daudz no tā, kas ir bijis, jo nebūs neviena, kas to pastāsta. Tavā un manā dzīvē patiesi ir tik maz nebijušā – bet citādāk būs, to saliekot kopā. Hipersaites starp Tevi, mani un viņiem. Un tad vecais kļūs par tādu jauno, ko neviens vēl nebūs atcerējies vai iedomājies.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu par jauno un veco »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas