pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 25. jūnijs 23:30

Pēcjāņi

Mēs dzīvojam ilūzijās, ka Līgo/Jāņu diena ir kāds pagrieziena punkts dabā. Īsākā nakte un garākā diena, papardes zieds, negulētas nakts svarīgums un tās hipotētiskā ietekme uz turpmākajām 356 dienām un dažām stundām, kā arī Jāņu dienas rīta rasas burvestības... Taču netici, tautieti, tās visas ir pasakas.

Tās ir muļķības ne jau tāpēc, ka te kāds justos tik varens, lai uzspiestu vienotu izpratni par transcendentāliem jautājumiem vai arī cilvēces progresa mīta dēļ uztaisītos gudrāks par senajiem latviešiem. Nē, tā nav, es ar cieņu izturos pret tradīcijām un citiem sklerozes māktās kolektīvās atmiņas arhīviem. Problēmu rada apstāklis, ka dzeršanas svētkiem būtībā nav tiešas atsauces uz saulgriežiem un ka vienkāršotā laika skaitīšana, noteiktus pasākumus ik gadus paredzot noteiktos datumos, mums ir sajaukusi galvu.

Viss, kas attiecas uz Jāņu tradīcijām (tām, kas ir nostāk no dzeršanas un rīšanas), ir saistīts ar vasaras saulgriežiem. Jāņi nav vasaras saulgrieži, Jāņi ir Jankas vārdadiena. Saulgrieži šogad bija 21. jūnijā, citos gados tie iekrīt citos datumos. Tieši saulgriežu rītā mute ir jāmazgā rasā, plikiem kā prātu izkūkojušiem jātešas tur, kur liek tautas gudrība un jāveic visas citas burvestības, ar kuru palīdzību var dabūt dažādus labumus. Savukārt naktij no 23. uz 24. jūniju ar to nekā kopēja nav, līdz ar to šos kalendāros Jāņus mēs varētu svinēt arī ziemassvētkos.

Un tāpēc, draugs -- Jāņu dienas rītā, kad tu iztuntuļojies no migas, raugies, kā saule aust un saki sev -- «Jā, es jūtu šīs maģiskās strāvas, kas plūst manī!», tas nozīmē vien to, ka Tev ir jāiet vēl pagulēt.

--

Divi pozitīvu emociju avoti svētkos: (1) būt skaidrā kopā ar dažiem tādiem pašiem, kad apkārt bars ļaužu ir pārdzesrtu jēgu un (2) sajust, kā pēc smagas intoksikācijas pamazām atsāk darboties iekšējie orgāni.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Strauja, Gudrīte

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Terijs Džonss: Burn a Koran day

Mācītājs Terijs Džonss. Foto: AFP

Šonedēļ savas 15 minūtes pasaules slavas ieguva kāds kristiešu fundamentālists no Floridas, kurš bija piedraudējis sadedzināt kaudzīti ar Korāna sējumiem, lai protestētu pret islāmu.

Par plānoto dedzināšanu satraucās ne tikai musulmaņi, bet arī augstas amatpersonas gan ASV, gan citās valstīs. Terijs Džonss, kura draudzē ir vien saujiņa ģimeņu, pēkšņi bija kļuvis par vienu no pasaules ietekmīgākajiem cilvēkiem, kuram zvana ASV aizsardzības ministrs un pie kā vēršas prezidents. Šī vīra rokās bija sabojāt visu, ko Vašingtona pēdējos gados bija darījusi, lai uzlabotu attiecības ar islāma pasauli.

Spriedze atgādināja 2005. un 2006. gada gada notikumus, kad dāņu laikraksts «Jyllands-Posten» publicēja karikatūras par pravieti Muhamedu. Arī toreiz musulmaņu sašutums bija globāls, un vēl gadu vēlāk šīs karikatūras izraisīja vardarbīgas protesta akcijas.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Korāns un vārda brīvība »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas