pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 20. jūnijs 18:56

pārliecinātie

Laiku pa laikam dzirdu kādu cilvēku izsakāmies «esmu pārliecināts veģetārietis», «pārliecināts nepīpētājs», «pārliecināts liberālis», utt. Nez, ko gan cilvēks ar to vēlas pateikt?

Atklāsmes «esmu pārliecināts dzērājs», «pārliecināts narkomāns», «pārliecināts priekšnieks» un «pārliecināts psihopāts» neko daudz nepalīdz «pārliecinātības» izskaidrošanai, tie nedod zināt, ko no šī cilvēka var sagaidīt, tie pat nesniedz priekšstatu, kādā veidā šī pārliecināšana ir notikusi – autopārliecināšanās (proti, pats sevi pārliecināju), subordinācijas ceļā vai tāpēc, ka vide tāda un visi apkārt ir tādi («tā vieglāk»). Kas veido šo Tavu «pārliecību»? Vai tā ir racionāla vai arī racionāli nepamatojama? Ar «pārliecinātības» piesaukšanu to drīzāk var noslēpt, nekā atklāt.

Nākamreiz, kad stāstīsi, ka esi pārliecināts kājāmgājējs, atceries, ka ir arī pārliecināti slepkavas un maniaki, kas pārliecinātus kājāmgājējus pa naktīm pārliecinoši izseko. Mums nav nekas pret pārliecībām, taču ne vienmēr «pārliecināts marksists» no pārliecināšanas komunikācijas viedokļa būs racionālais idejas tālāknesējs. Savukārt mētāšanos ar emocijām der arī piebremzēt.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Strauja, Gudrīte

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Atšķirība starp digitālo un analogo pamatā ir tehnoloģiska, tomēr tā jo spilgti parādās arī uztverē. Tas ir vecā un jaunā, stagnācijas un inovāciju, nostalģijas un progresa pretnostatījums.

Digitālais un digitālizēšana ir mūsu laikmeta aktuālālitāte. Ciparošanai tiek pakļauts viss, un ikdienas dzīvē tas atbalsojas kā tehnoloģiju svinēšana, pārejot uz jauno paaudzi, kā arī tehnoloģiju lomas palielināšanās ikdienas dzīvē. Viss it kā kļūst aizvien labāks, vismaz tā mums stāsta. Tas gan ir kultūras / ideoloģijas jautājums.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu digitālais pret analogo »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas