Mobilie tālruņi mūs padara par Pavlova suņiem.
Ivans Pavlovs pamanīja, ka suņiem veidojas nosacījuma refleksi, sasaistot gaismas iedegšanos vai zvaniņa šķindēšanu ar drīzu ēdienreizi, savukārt mobilā telefona treļļi līdzīgi mūs pakļauj ik dienas.
Mūsdienās mobilajam tālrunim iespējams norādīt, lai noteiktam cilvēkam zvanot, atskanētu noteikts signāls. Dzirdot, ka skan «Dragostea Din Tei», mēs zinām, ka zvana priekšnieks, un viņš jau nekad nezvana tāpat vien, tāpēc ar laiku izveidojas reflekss, kas liek gatavoties ļaunākajam. Evanescence «Bring Me to Life» piesaistām vecvecmāmiņai, Ļeņingrad grāvējs «Без тебя» — lielajai vai mazajai mīlestībai un tamlīdzīgi.
Un tā, katru reizi, kad zvana tālrunis, mēs jau zinām, vai sākt siekaloties, vai varbūt jāmēģina likvidēt intoksikācijas pazīmes, jāsaķemmējas (tas nekas, ka neviens neredz), vai jādara kaut kas cits. Tu esi vienkārši lielā eksperimentētāja objekts.
— nııtŕø
Raksturvārdi: psīholoģija, sabiedrība, tehnika
Atsauces saite:
Ubagi. Uz katra populāra stūra vismaz viens. Pie Dievnamiem - bariņš. Tie, kas naudu pelna bariņā, izskatās interesanti, apvienojot patīkamo ar lietderīgo -- var klačoties un vākt santīmus vienlaikus.
Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu dzīvotgriba »