pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 9. aprīlis 22:36

kontroles armija

Viens no iemesliem, kāpēc pēc dažiem gadu desmitiem pasaulē valdīs ķīnieši, ir tas, ka viņi ir tik čakli un apņēmīgi. Un, iespējams, viens no iemesliem, kāpēc viņi ir tik čakli un apņēmīgi, ir tas, ka viņu ir tik daudz. Un tas savukārt nozīmē, ka viņiem no tiesas ir cerības valdīt pār pasauli – jo vairāk tāpēc, ka viņi spēj valdīt pār internetu un citiem saziņas kanāliem.

Jau pirms pāris mēnešiem varējām lasīt, kā Google noslēguse ar ķīnīzeriem līgumu – apmaiņā pret .cn domēnu dodot iespēju cenzēt internetu, lai tur nekas nelāgs par cilvēktiesībām vai vēl kādām muļķībām neparādītos. Jau labu laiku pirms tam Ķīnas varasietādes lepojās ar sīkvēstu kontroles sistēmu. Interesanti, ka šo ziņu slašdotā pavadīja retorisks jautājums, kura pozitīvajai atbildei tā autors diez arī tanī situācijā būtu tūdaļ devis apstiprinošu atbildi. «Kas tālāk - liela valdības datubāzes sistēma, lai izsekotu visus ziņojumus un saziņas cilvēku starpā?» jautāja Timotijs, kurš nule kā bija šausminājies par to, ka Ķīnā cenzoru armija lasa mobilo telefonu sīkvēstis – runā, ka šajā nodaļā strādājot 3,5 miljoni cilvēku (tas lai nebūtu jāuzticas tehnoloģijai, jo cilvēki visu redzēs labāk). Savukārt «The Register» vēstīja, ka Ķīnā esot 2 800 sms novērošanas centru.

Jā, Timotij, Ķīnas Lielais brālis vēro visus, kas vien ir svarīgi. Kā pagājušajā nedēļā vēstīja «Reuters», Ķīnas policijas datubāzē atrodamas ziņas par vairāk nekā 96 procentiem valsts iedzīvotāju – tas tā, kā papildinājums valsts sankcionētajai novērošanai internetā un citur.

Kopš 2003. gada, kad tika palaista «Zelta vairoga programma», Sabiedriskās drošības birojs ir savācis informāciju par aptuveni 1,25 miljardiem no valsts 1,3 miljardiem iedzīvotāju.

«Tā mums ir palīdzējusi atrisināt daudzas krīzes,» Ķīnas oficiālajā ziņu aģentūra «Siņhua» citēja policijas pārstāvja Lio Šuo sacīto ceturtdien notikušās preses konferences laikā. Policists piebilda, ka pērn vairāk nekā 20 procenti krimināllietu ir atrisināti ar datubāzes palīdzību.

Taču «Zelta vairoga programma» nav vienīgais veids, kā Ķīna cīnās ar kriminālajiem elementiem. 30 tūkstoši Tīkla policijā strādājošo uzrauga valsts 110 miljonus interneta lietotāju, ierobežo pieeju noteiktiem interneta resursiem, kuros skartas tādas diskutējamas tēmas kā Taivānas un Tibetas neatkarība.

Un tā lielā valsts turas – šāda rīcība Ķīnas vadoņiem dod cerības, ka valsts īpatnējā sociālistiski kapitālistiskā iekārta spēs transformēties, nesagraujot vecās struktūras. Tādā gadījumā «Zelta vairogs» atbilst savam nosaukumam, taču šāds situācijas skaidrojums, protams, nozīmētu, ka pēc dažiem gadu desmitiem viss būs labāk, taču – ja sistēma šādi strādās un cenzori tik labi ir piemērojušies milzīgajam pārlūkojamās informācijas daudzumam, kamdēļ gan tiem mitēties? Domāju, ka papildus Lielajam Ķīnas mūrim aizvien noteiktām sevi pieteiks Lielais ugunsmūris.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Hermanis, Vilmārs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Žurnāla «Māksla Plus» jaunajā numurā uz vāka ir redzama Vaira Vīķe Freiberga ar pašapmierināta zombija skatienu. Savukārt nākamās lapās — saruna ar viņu par kultūru.

Viņa ar Laimu Muktupāvelu runā par plašiem vispārīgiem jautājumiem, līdz intervijas beigās L. Muktupāvela pavaicā: «Jūs esat iegādājusies māju Kurzemē. Kā jūsu kaimiņi jūt, ka nu viņiem ir kulturāla, diža kaimiņiene?» Glumi pielienošais jautājums ir vislabākais visā intervijā, bet diemžēl VVF neuzķeras un diplomātiski atbild: «Nedomāju, ka viņi tādās kategorijās domātu. Attieksme ir kā cilvēkam ar cilvēku. [..]»

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu sabiedrība un dabiskums »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas