Jā, mēs runājam, ka igauņi ir bremzes, bet viņiem olimpiādē iet labāk nekā mums. Viņiem ir labāk ar ekonomiku, ar ceļiem, viņiem pat prezidenta mazbērni prezidenta pilī reivus rīko un valsts prokuroru no darba atlaiž par mauku pakalpojumu izmantošanu. Un, padomā tikai, viņiem ir nesen atklāts mūsdienīgs Mākslas muzejs (KuMu), kamēr mūsējie neko nevar izdarīt, kā vien Ave Sol koncertzāli pazaudēt un Doma baznīcu sagraut. Dažkārt nākas mazliet piebremzēt apcelšanā un padomāt, vai tā nav tikai skaudība, jo šķiet, ka dokumentālu pierādījumu tam, ka viņi būtu sliktāki, nav. Taču ir, biedri, un turklāt vēl kādi.
Redz, Mākslas muzeju «KuMu» uzcelt mācēja, bet interneta domēnu kumu.ee piereģistrēt aizmirsa, tāpēc tur ieperinājušies citi mākslinieki, un KuMu piemeklēja citu adresi. Digitālā laikmeta nolaidība, kas izraisa vien nožēlošanu.
Tiesa, arī šis savā būtībā nav nekāds igauņu fenomens – Latvijā sāk iznākt jauns žurnāls «Republika.lv», taču, ja meklēsi šādu domēnu, to neatradīsi. Vēl ir izdevība pierādīt, ka digitāli bremzes dzīvo arī pie mums. Ak, labrīt, pamodāmies.
— nııtŕø
Raksturvārdi: jaunie_mediji, kultūra
Atsauces saite:
Kaut kur padzirdēju un kādas 10 minūtes izmisīgi meklēju datoriskā formātā ziņu par deputātu ētikas kodeksa izstrādi. Nodomāju - nebūtu tur LU prof. Skaidrītes Lasmanes vārda, es teiktu, ka tas ir nenopietni. Taču S.Lasmane ir visētiskākais cilvēks, kādu man jelkad ir nācies sastapt, tāpēc arī nekādas ironijas manī par šo jautājumu nebūs. Galu galā - par to, ka tas nav kaut kāds kārtējais sviests, liecina kaut vai tas, ka kodeksā ir paredzēta arī neatkarīga ētikas uzrauga eksistence, kaut kas tāds, kā neesamības dēļ daudzi citi kodeksi nav efektīvi (piemēram, vairākie žurnālistu kodeksi - te un te. Raksta, raksta tos, bet jēgas nekādas).
Nu labi, es jau nedomāju, ka pēc tam, kad kodekss kļūs par realitāti, deputātus vairāk uzmanīs, bet atļaušu sev ticēt, ka šis tas varētu būt citādi.
Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu deputātu ētikas kodekss »