pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 22. februāris 23:36

dzīve tīklā

Internets mums patīk tik ļoti, ka dažs labs no mums turp labprāt pārvāktos uz dzīvi. Nemaz nav nepieciešams uzskaitīt savādās un savdabīgās atšķirības starp datora un «reālo» pasauli — bezgalīga identitāšu maiņa un izvēle, ātrums, lielāka pārliecība par saviem darbiem, iespējas atgriezties atpakaļ un sākt no sākuma. Izdzēst tā, ka tas patiešām nozīmē izdzēšanu.

Taču vismaz pagaidām ir pāris iemesli, kāpēc mēs pilnā balsī nesapņojam par pārcelšanos «neīstajā» pasaulē, pat neņemot vērā, ka šāda projekta realizācija pašreizējos apstākļos vairāk izskatītos pēc tās nerealizēšanas, nomērdējot savu ķermeni, lielāko diennakts daļu pavadot pie ekrāna — lai gan arī tāds eksistences variants ir iespējams. Tomēr pārāk neaizsniedzams un nepašpietiekams ir tehniskās interneta un datu vides vilinājums.

Internets nav pašpietiekams, jo tas ne tikai neapmierina visas mūsu cilvēciskas vajadzības, bet papildus savam piedāvājumam tas, savienojumā ar reālo dzīvi, nesniedz to, kas padarītu identitāšu pārslēgšanu ērtu un praktiski izmantojamu visās eksistenču izpausmēs.

Es pateikšu, kā pietrūkst internetam, un iespējams, ka «īstajā» dzīvē šo funkciju attīstīt ir iespējamāk. Proti, tā ir «negribu-neskatos-neredzu» iespēja. Protams, Tu vari skatīties dažādos virzienos vienalga, kurā no vidēm atrodies, taču internetā, tāpat kā dzīvē, nekas Tevi nepasargā no nevēlamu vietu dzirdēšanas un skatīšanas. Vēl vairāk, laid bērnu pie datora, un viņš uz ātrāko atradīs pornolapas un nelegālu programmatūru, pastrādājot nedarbus, kuru ekvivalenti reālajā dzīvē — zvēriski nogalināts kaimiņu kaķis, sasists mobilais tālrunis un aizkaros noslaucītas netīras rokas. Tāpat nav starpības, vai nevēlamu personu (tās palamu vai niku) Tu ieraugi internetā, vai uz ielas. «Reālajā» dzīvē Tu pārej ielas otrā pusē, internetā Tu saviebies un soļo tālāk. Kā vienā, tā otrā gadījumā pastāv iespēja, ka jūs viens otru redzējāt. Līdz ar to internets šādā aspektā mūsu dzīvi vieglāku nepadara.

Tomēr mēs nepaguruši gaidīsim, kad tas notiks, jo šeit zinātnisko fantastiku piesaukt ir lieki.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Hermanis, Vilmārs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Rīta agrumā pa pusei steidzoties uz darbu, pa pusei priecājoties, ka nemaz jau tik ļoti jāsteidzas nav, pie sevis domāju — nu, kur ir skolēni, kas puķītēm rokās steidz uz skolu? Smaidīgi kļuva, redzot — te meitenīte, turoties mātei pie rokas, nes gandrīz vai folijā ietītu pušķi, te kāds jaunietis ar blondu ērkuli uz galvas demonstrē eklektikas tīrradni — bikses ar sānu kabatām, sporta jaka, zem tās — balts krekls ar kaklasaiti. Viņa sarunubiedrs — kāds jaunais matu želejas lietošanas speciālists, saka: «Eh, kā gribētos 12. klasi pabeigt.» «Divpadsmito?» jautā blondais ērkulis. «Nu ja, divpadsmito gadu jau skolā eju,» teica puisēns, kuram es nedotu vairāk par 14 gadiem, tātad arī uz otru gadu viņš, visticamāk, bieži nav palicis.

Jā, ir — ir viņi, nolemtie, satrauktie un laimīgi nelaimīgie reizē. Rītdien jau sāksies rutīna, rītā būs atkal stulbā skola, bet šodien — baltā papīrā ietītas baltas puķes, goda svārkam līdzīgs ietērps pat gotu meitenei, šodien ir pārejas diena, pirmā un beidzamā.

Redzēt to nozīmē zināt, ka viss notiek pēc plāna. Viņiem taču tik daudz kas vēl priekšā. Un mums tik daudz kas aiz muguras. Viņi ir tādi mazie uzmundrinātājrūķi, kas vienlaikus priecē un raisa nožēlu.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu ceļš uz skolu »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas