pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 9. decembris 19:53

saimnieka vara

Uzdūros senlaikos lasītai esejai, ko «System of a Down» līderis Serdžs Tankīens sarakstīja pāris dienas pēc 2001. gada 11. septembra terora aktiem ASV. Sākotnēji ar Serdža izpratni par lietām, proti, ka terora aktus pate ASV izprovocējusi ar savu politiku Tuvajos Austrumos, varēja iepazīties SOAD interneta lapā, taču teksts ātri vien no turienes pazuda pēc «System of a Down» izdevēju — «Sony» pieprasījuma.

Re, kā sanāk ar mūsdienu publisko sfēru. Atceroties, ka publiskās sfēras teorētiskā/akadēmiskā izklāsta tētis Jirgens Habermāss rakstīja, ka publiskajā sfērā mēs pēc labākās sirdsapziņas vienojamies par konsensu, nonākam pie vienprātības, lai izveidotu labāko iespējamo stāvokli, lūpu kaktiņi ironiskā smīnā savelkas aizvien vairāk. Sākotnēji problēma panākt bija izteikšanās neatkarību no valsts kontroles, taču mūslaikos, kā rādās, esam no politiskās valsts ieskrējuši politiski ekonomisko supranacionālo korporāciju valgos. Un kas gan ir mainījies, salīdzinot ar totalitāru masu komunikācijas sistēmu? Vien tas, ka šeit ir dots atpakaļceļš, vien tas, ka šeit tev ir dota iespēja pamest visu un doties atpakaļ andergraundā. Bet cik daudzi no virsotnes vēlas atgriezties? Ak, kā, vēl Tu vari tēlot Kurtu Kobeinu. Taču pārāk maz ir to, kas gatavi maksāt par brīvību.

Tāpēc mēs būsim baigie rokeri, kas dziesmās lād visu pasauli, kritizē pastāvošo kārtību un meklē taisnīgumu, un apzināsimies, ka šo brīvību saimnieks respektēs tikai tik ilgi, kamēr mēs viņam pelnīsim naudu un nerunāsim pretim. Tik ilgi, kamēr revolucionāram, dumpiniekam, nepieradinātajam brīvdomātājam būt ir bizness, viss ir kārtībā. Taču neiedomājies šaut pār strīpu un iedomāties, ka tas, ko Tu stāsti, tā varētu būt patiesībā. Tas tāpēc, ka Tu par visu maksā — par līgumiem ar ietekmīgu ierakstu kompāniju, par iespēju izpausties, par popularitāti un par patvērumu.

Pērc «System of a Down» diskus, krekliņus un citus karekļus, tēlo alternatīvo un cīnies par vēsturisko patiesību (viņu gadījumā — mēģinot pielauzt pasauli atzīt Osmāņu genocīdu pret armēņiem 1915. gadā), cīnies vienalga, pret ko un vienalga, par ko. Bet — tiklīdz iesi par tālu, sapratīsi, ka tas viss ir velti, jo šī nav tā publiskā sfēra, kurā to var panākt. Īstā ir cita — klusāka, nemanāmāka, nedzirdamāka.

Bet Tu — Tu uzdziedi, Serdž!

It's a non-stop disco
Bet you didn't know

System of a Down — Violent Pornography— nııtŕø

 Raksturvārdi: , , , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Drosma, Drosmis, Elīna

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Tīmeklis ar savu nosacītās anonimitātes piedāvājumu atdod atpakaļ cilvēkiem daļu socializēšanās procesu nozagtās brīvības. Jautājums tikai, kā lietotājs šo brīvību izmanto.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu par anonimitāti »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas