pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 30. septembris 12:58

aicinājums

Rītos, kāpjot tramvajā, es ar zināmu nemieru raugos «Rīgas satiksmes» un Rīgas 10. arodskolas reklāmā, kas uzmundrinoši saka: «Ja esi vismaz 21 gadu vecs, aktīvs, mobils, patīk atrasties kustībā un vēlies būt sabiedrībai noderīgs, nāc mācīties par sabiedriskā transporta līdzekļa vadītāju!»

Bezgala uzrunājošs sauklis padevies. Problēma ir vien aksiomā, ka sabiedriski derīgs darbs bieži vien nav saistīts ar materiālu ieinteresētību, tāpēc šāds termins bieži tiek lietots, piespriežot piespiedu darbu. Vai tas ir tas, ko «Rīgas satiksme» grib pateikt?

Un tātad - kurš teica, ka izejas nav? Neviens neteica. Izeja ir vienmēr — ej mācīties, kā jābrauc ar trolejbusu, jūti, ka esi sabiedrībai derīgs un ka centrāltirgus vecenītes, to pierādot, tev visu dienu skrien pakaļ. Man patīk tādas atsauces uz bijušajiem laikiem, piemēram, uz Ņikitu Hruščovu, kurš reiz teica, ka dDarbs — tas taču ir pats lieliskākais uz pasaules. Ja Tu to vēl neesi sapratis, ja vēl nesajūties savai valstij un sabiedrībai piederīgs, ja mētājies šurpu turpu un esi gatavais dīkdienis, mēs pie tevis atnāksim, atspārdīsim, noskūsim galvu un pieķēdēsim pie trolejbusa stūres — varēsi atrasties kustībā (piemēram, satiksmes sastrēgumos uz kāda no Rīgas tiltiem) un uzmanīt, lai nenokrīt elektrības stangas.

Mūsu ļaudis taču ir galīgi izlaidušies, paties. Aktīvākie vēl kaut ko šad tad pabrēkā, tēlojot pilsoniskās sabiedrības drumstalas, bet visi pārējie par sabiedrību nemaz nedomā. Tikai par sevi, par sevi.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Sergejs, Svetlana, Lana
  • 1919. gada 28. septembrī dibināta Latvijas Augstskola. 1923. gadā to pārdēvē par Latvijas Universitāti

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Pēdējā laikā redzeslokā ir nonākuši vairāki dažādu iemeslu dēļ interesanti izdevumi, no kuriem vieni ir iepazīšanās, bet citi īpašas nožēlas vērti. Un tā — mosties.org aktuālo iespieddarbu saraksts.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu jaunas grāmatas »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas