pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 16. septembris 20:08

varas

Kas vada Tavu pasauli? Iztiksim bez tādiem «neviens nevada», «pats vadu», vai arī uzskatīsim to par neparastu gadījumu, ja nu mūsu vidū iemaldījies kāds pravietis. Pragmatiskāk apdomājot, droši vien atradīsies kāds tuvāks vai tālāks faktors, cilvēks, ļaužu grupa, fiziska, fizioloģiska, psihiska reakcija. Protams, tādā gadījumā ir vēl jo lielākas iespējas pateikt, ka pasauli vadu es pats, jo mans prāts un mans ķermenis esmu es pats un — kur tie nes, ko tie dara, tas arī mani ietekmē.

Palūk, ko sakompilējuši BBC — ir ko padomāt. Nigērietis stāsta, ka viņa valstī neviens nevada neko. Matriksa balss ierunājas citā stāstā, kura autors uzskata, ka pasauli valda apsēstība pret tehnoloģijām, vēl kāda dzīvi vada viņa sieva, politiķi, Dievs, dusmas/cerības — vēl un vēl.

Iespējams, ka šie dažādo cilvēku viedokļi ir radušies ātrumā un nav līdz galam izsvērti, taču nez ko teiktu mēs, lūgti puslīdz nopietni atbildēt uz šo jautājumu? Cik daudz varas mēs jūtam ikdienā? Politiķi šķiet tik tāli, ka pat negribas pieminēt, darba kolēģiem pārāk daudz var runāt pretī, ģimeni redzu pārāk reti. Varbūt tās ir vērtības — tas, ko mēs uzskatām par labu vai sliktu? Varbūt ētiskie apsvērumi, kas liek izšķirties par vienu vai otru rīcību? Refleksi, pieradums, nodarbošanās noteikta rīcību un domu kolāža? Tas viss nāk no kaut kurienes. Tam visam ir avots. Tas viss ir vara.

Un tātad — kas vada Tavu dzīvi? Pirms sper soli, pajautā, kas liek to spert. Piektdienas vakarā pajautā, kas un kurš Tevi dzen darīt to, ko Tu, iespējams, dari, mēģinot tikt projām no pārējās nedēļas. Kāpēc Tu dari to, ko Tu dari? Visam ir motivācija. Un tā, beigās sanāk — paši, visu mēs paši. Tikai mēs neesam paši. Mēs neesam nekas, jo pārliekā sadrumstalotība un nevienam nepiederoši procesi un pārāk noteikti nosaka likumus, bez kuriem mēs vispār nespētu eksistēt.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Strauja, Gudrīte

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Cilvēki mēdz žēloties, ka trūkst laika, bet tanī pašā laikā vieglprātīgi to izšķiež. Izšķiež darbībās, kuru efekti un jēga (ja kas tāds ir bijis) nekavējoties izkūst, un vienīgais, kas paliek pāri — aizvien lielāks laika trūkums, kas liek veltīt aizvien vairāk un vairāk laika un uzmanības.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu laiks tehnoloģiju varā »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas