Latvijas tauta patlaban tiek baidīta ar kabatzagļiem -- tādējādi finansu organizācijas mēģina paskaidrot maksājumu karšu priekšrocības. Tramvajos, uz reklāmu stabiem, pieturās aiz stikla novietoti drūmi tēli, kas ciniskā pašpietiekamībā stāsta par savu zagšanas pieredzi, panākumiem un tituliem (kriminālā autoritāte, Latvijā veiklāko roku īpašnieks, profesionāle savā jomā), gana skaidri darot zināmu, ka viņi, ļaunā kabatzagļu armija, mainīties netaisās, bet gan tikai ar šo plakātu palīdzību izvērš savu, alternatīvo kampaņu par respekta iegūšanu un kolektīvās paranojas stiprināšanu -- tas tā, ja paskatās no otras puses.
Šajā saistībā man patika kāda akcija, ko es pat nodēvētu par māksliniecisku performanci. Pirms dažām dienām no rīta tramvaja pieturā redzēju, ka pieturas stikls ir izsists, bet plakāts, kas stāsta par Jeļenas B. interesi zagt makus adrenalīna un vieglas peļņas nolūkos, rūpīgi novietots zem soliņa kā paklājs. Un, patiesi, ļaudis to novērtēja — viņi piesēžot mierīgi nāca un kāpa uz plakāta, it kā lai notīrītu dubļainos zābakus vai putekļainās lakādas kurpes, pirms tramvajs atnācis.
Tā teikt, kādam vienreiz pietika -- cik tad var izturēt šādus šausmu stāstus.
— Janks
Raksturvārdi: psīholoģija, tirgus, tramvajs
Atsauces saite:
Vaimandieniņ, kad es būšu tētis, es droši vien visai pasaulei parādīšu ne to vien. Interneta atklātības vilnis turpina savu uzvaras gājienu. Ar katru dienu aizvien grūtāk pateikt, vai internets ir viena vienīga privātā sfēra, vai arī privātai sfērai vienkārši ir pavērusies iespēja iekļūt publiskajā. Ja pēdējais variants atbilst patiesībai, varētu uzskatīt, ka internets ar savu fragmentētību nojauc barjeras un sajauc kādai centrālas varas hierarhiju. Varas vairs nav — piemēram, ieliekot savu tikko dzimušā neaizsargātā bērna fotogrāfiju interneta lapā vai piedāvājot citus privāta rakstura ieskatus savā privātajā dzīvē, cilvēks veido pats savus priekšstatus par vērtībām, normām, «pareizumu». Turklāt, paša seju tādā veidā var vienlaicīgi gan aizklāt, gan visiem rādīt. Varbūt pat izsakot gatavību pagriezt otru vaigu, kad kāds uzspļāvis uz viena.
Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu par žurnāliem: publiskums »