pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 8. jūlijs 13:30

plus 28 (2. daļa)

Karstā laikā cilvēkam nākas pārvērtēt privātās telpas sargāšanas prioritāti. Sabiedriskajā transportā šo procesu patlaban var itin labi novērot.

Pētnieks Hols (Hall) pagājušā gadsimta 60. gados cilvēku distances iedalīja četros veidos (par to mazliet plašāk var palasīt kaut vai ASV armijas Inženieru korpusa mācību materiālā (2.2 lpp) un Redbudas universitātes dokumentos (6. lpp):

  • intīmā (no ķermeniska kontakta līdz 45 cm, kas netiek pieļauta svešiniekiem);
  • privātā (45 – 74 – 120 cm; nodala iesaistītās grupas locekļus no cilvēkiem ārpus grupas);
  • sociālā (120 – 360 cm, lietišķa kontakta distance);
  • publiskā (vairāk nekā 360 cm, distance starp svešiniekiem;

Privātās telpas saglabāšanas konflikts bieži ir vērojams sabiedriskajā transportā, kad cilvēki pārpildītā transporta līdzeklī ir viegli aizkaitināmi un uz tendēti norobežoties no šīs vides, skatoties laukā pa logu. Tramvajos šī parādība bieži izpaužas kā vēlme pārsēsties no divrindu sēdvietas uz vienrinda sēdekli.

Tomēr karstums dara savu un, ja vienrindas sēdeklis atrodas saules pusē, ir liela iespēja, ka sakarsušais braucējs meklēs ēnu blakus kādam citam pasažierim, lai cik ļoti negribētos lauzt savu intīmo sfēru.

Pilsēta šo distanču iedalījumu lauž nepārtraukti, un, lai gan cilvēki pretojas – distanču atšķirība starp lauku un pilsētu iedzīvotājiem uzskatāmi parāda, kurš kuru pakļauj.— nııtŕø

 

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Hermanis, Vilmārs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Pie Rāmnieku tilta Cēsu apkaimē slēgts trošu tilts, kas paredzēts gājējiem, ziņo LETA. Tas darīts drošības apsvērumu dēļ, jo ūdenslīmenis šajā vietā ir apmēram metru zem tilta, savukārt upes nestie koki tiltā var aizķerties un apdraudēt gājēju drošību. Braucām skatīties.

Kā novēroja mosties.org, līkumā pirms tilta ir izveidojies prāvs koku sastrēgums, kas, peldot zemāk pa straumi, varētu tiltā aizķerties. Lai arī dzelzs konstrukcijas autoceļa tilts, kas atrodas augstāk par gājēju tiltu, joprojām ir atvērts satiksmei, tomēr dažus simtus metru tālāk upe ir appūdinājusi ceļu, un pirms plūdu zonas ir novilkta dzeltena policijas lente.

Policijas slēgts ceļš

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Plūdi Gaujā pie Cēsīm »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas