pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 29. jūnijs 18:10

skats no iekšpuses

Ir labi, ka cilvēki meklē laimi un labāku dzīvi. Tas viss taču ir iespējams — nomainīt darbu, sievu, automašīnu, dzīvokli un valsti — gandrīz vai visu var nomainīt, tikai prāts, nodevīgais prāts paliek. Taču šis stāsts nebūs par to. Šīs stāsts būs par tendencēm un iespējām.

Bieži vien esmu patīkami pārsteigts, ieraugot vienu otru pirms dažiem gadiem sabiedrībā populāru cilvēku, kas tagad strādā lielu uzņēmu sabiedrisko attiecību nodaļās. Šie meklētāji, šķiet, zina, ko ir atraduši. Viņi ir iemainījuši atpazīstamību pret neatpazīstamību. Ja konkrētais cilvēks ir bijis masu saziņas līdzekļu darbinieks, tad viņš ir nomainījis liekuļoti kalpošanu diviem kungiem (publikai un reklāmdevējiem) pret darbu viena konkrēta (vai dažu konkrētu) uzņēmuma labā. Viņu pieredze ir ļāvusi iegūt zināšanas un sajēgu par to, kā, taču parastajam cilvēkam, kura pirms dažiem gadiem iecienītā publiskā personība ir aizgājusi pagrīdē, tādas iespējas nav. Viņš nezina, kurš ar viņu strādā, kurš veido stratēģijas, kontrolē un veicina informācijas plūsmu, izmanto situāciju sava uzņēmuma interesēs un mēģina no situācijas iziet kā uzvarētājs. Nē, vienkāršais cilvēks nezina, kas aiz tā stāv. Taču pieredzējusī publiskā personība zina. Tā zina daudz par Tevi, tā līdz šim ir runājusi Tev, domājusi par Tevi un redzējusi Tevi. Personība domā, ka zina Tevi. Un, kad viens otrs tā labi ir iedziļinājies darbā ar cilvēkiem, viņam paveras plašākas iespējas nopelnīt, nekā raujoties pa masu saziņas sfēru. Un tā — gandrīz labākie jau aiziet, bet plašsaziņas līdzekļi un citas skatuves tikām meklē un veido nākamos, kas pēc kāda laika spēs kļūt arī par to veidotāju ienaidniekiem (par sabiedrisko attiecību un žurnālistikas sfēras sadarbību šoreiz nestāstīšu).

Sabiedriskās attiecības un žurnālistiku ir vērts studēt. Un vēl vairāk šajā jomā ir vērts pastrādāt. Lai saprastu, kā tas viss izskatās no otras puses un ka ne vienmēr viss ir tik nevainīgi, kā tas izskatās no masu saziņas līdzekļu slejām. Lai gan par Latvijas sabiedrisko attiecību bērna kājām jau tādus apvainojumus teikt negribas, tomēr ja Tu zinātu, kas patiesībā Tev par kaut ko stāsta, Tu daudz efektīvāk spētu pieņemt lēmumu, lai ticēt šim ziņojumam vai nē.

Un tāpēc, draugs — ja nevēlies, lai Tevi kontrolē, mācies kontrolēt pats. Ja nevēlies, lai ar Tevi manipulē, mācies manipulēt pats. Šai nozarei ir liela nākotne, tā ka — ja pašlaik apsver versijas par to, kur studēt, par spīti lielajam konkursam, šī varētu būt viena no personības attīstībai noderīgākajiem studiju virzieniem. Pus centimetru tuvāk vietai, no kuras viss labi pārredzams.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Dzelde, Zenta, Zelda
  • 1990. gada 15. augustā Tukumā autoavārijā bojā iet grupas «Kino» līderis Viktors Cojs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Mīts par kaķi kā neatkarīgu dzīvnieku ir viens no cilvēces lielajiem maldiem, un tam beidzot ir jādara gals.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu kaķis pret suni »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas