pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 27. maijs 17:28

mainot realitātes

Masu komunikācijas piedāvātās paralēlās realitātes neko daudz neatšķiras no reālās pasaules. Tu vari sēdēt pie televizora un ar pulti pārslēgt/izslēgt programmas, kas Tev nepatīk, tādējādi nosacītā veidā -- selektīvi -- ietekmējot saturu, ko Tev piedāvā. Uz ielas jau viss ir tāpat -- ja Tev kaut kas nepatīk, Tu vari to pārveidot un ietekmēt. Podziņas nospiešanas vietā var nākties lietot gan muti, gan dūres, gan finansiālos līdzekļus, taču savā būtībā mūsu attiecības ar realitāti veidojas tāpat -- Tev darbojoties vai pakļaujoties šībrīža noteikumiem.

Abas šīs realitātes mūs ietekmē gan apzinātā, gan neapzinātā līmenī (apzināties un neapzināties var gan informācijas sūtītājs, gan saņēmējs), turklāt ar dažādu tehniku palīdzību ir iespējams šīs abas realitātes saplūdināt vienā. Sāksim jau no teletūbijiem, kas, izlīduši no TV ekrāna, staigā un kacina bērnus un pieaugušos, un turpināsim ar Žana Bodrijāra modernajā pasaulē saskatītajām simulācijām, kas ir pārņēmušas realitāti tik lielā mērā, ka realitātes vispār nemaz nav.

Starpība starp masu saziņas līdzekļu piedāvāto veidu, kā komunicēt ar pasauli un īsto dzīvi varbūt ir meklējama vien tajā apstāklī, ka realitātē darbojoties, vajag mazliet vairāk motivācijas un spēka, lai nospiestu podziņu. Taču, piemēram, skatoties, kā tramvajā tiek risinātas savstarpējās attiecības, šķiet, ka par tādiem sīkumiem ļaudis nudien pārāk neiespringst.

Ja dzīvošana reālajā pasaulē Tev sagādā problēmas, kurš gan drīkst noteikt, ka Tev tur obligāti būtu jādzīvo? Vari dzīvot tur, kur Tev pašam vai pašai ērtāk un labāk. Tādējādi cilvēce savā attīstībā arvien vairāk piemāna psiholoģiju un fizioloģiju, jo pēdējās pēc definīcijas paredz, ka, piemēram, atrodoties citu cilvēku vidū, mainās psihofizioloģiskie procesi. Internetā, mēs varam šo sajūtu ignorēt un vieglāk apmānīt, līdz ar to vairāk rīkoties tā, kā vēlamies, nevis tā, kā sanāk.

Izmanto komunikācijas daudzveidību! Atmet normatīvismu un izvērtē, kas ir labs Tev un kas ir tā vide un veids, kādā dzīvot. Kolektīvajā apziņā ir pārāk daudz pirmajā brīdī grūti pamatojamu priekšstatu par to, kas ir labi un kādam vai kādai Tev būtu jābūt. Tāpēc izvēlies un eksistē pēc savas patikas un definējuma.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Sergejs, Svetlana, Lana
  • 1919. gada 28. septembrī dibināta Latvijas Augstskola. 1923. gadā to pārdēvē par Latvijas Universitāti

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Nespēju iedomāties daudz citu tik neīstu skaņu kā piedzēruša cilvēka smieklus. Vakarrīt, braucot tramvajā, es skatījos uz diviem tādiem agrīniem ceļiniekiem, taču viņu jautrība, optimisms un apņēmība izskatījās un izklausījās tik uzspēlēti un skumji, ka paši viņi to droši vien nemaz neapzinājās – ja vispār kaut ko apzinājās un domāja par to, ko saka, dara un jūt.

Tanī pašā laikā es zinu cilvēkus, kam gribas ieteikt — dzert vajag vairāk. Formatējam realitāti. Tur tālāk ir durvis uz bezcerības korporāciju.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu alkohola realitāte »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas