pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 9. maijs 16:10

Lielās uzvaras simbolika

Jūti? Emociju pilnās Uzvaras dienas gaidīšanas balons eksplodē šodien.

Svētku oficiālā simbolika vēsta par vizuālās reprezentācijas kodu pārmantošanu. Ir vēl parādības, kas pagaidām nemainīsies, vēsture un piesaiste taču paliek – par spīti Padomju Savienības sabrukumam. Sarkana zvaigzne, sirpis un āmurs ir Uzvaras dienas atribūti. Jautājums tikai – kuru auditoriju tie uzrunā. Noteikti tos, kas ar šīm zīmēm priekšgalā gāja karot un vēlāk tās ieguva kā izejamā frenča rotājumus. Viņiem zvaigzne ir tieša atsauce uz bijušo, uz vēsturi, ko viņi veidojuši savām rokām un savām asinīm.

Kurus vēl uzrunā padomju simboli? Tiem, kas savas saknes padomju kultūrā tik stipri neizjūt, visticamāk, šī laika simboli šķiet vien savāds vēstures pārcēlums uz mūsdienām. Vismaz es, vērojot Minskas ielas, mājas un veikalu skatlogus, kas rotāti ar zvaigznēm, sirpi un āmuru, redzēju pirmām kārtām popārta izpausmi. Grāmatnīcas piedāvā padomju laika plakātus, veikalos daudz uzvaras tematikai veltītu suvenīru – izskatās, ka ideoloģija prot sevi veiksmīgi pārdot. Padomju Savienības neveiksmi savas simbolikas popularizēšanā nu ir nomainījusi estētiska un komerciāla veiksme.

Nav svarīgi, no kurienes Tu esi – Uzvaras dienas simbolika Tev piedāvā brīvu iespēju izvēlēties attieksmi. Šo suvenīru pircēji semiotisko vēstījumu var lasīt gan kā patosa pilnu atgādinājumu par tautas varoņdarbu («подвиг народа»), gan arī kā ironiju par varas soļiem, izmantot vēsturi pozitīvas pašidentitātes veidošanā.

Kas notiks, kad nomirs pēdējie ļaudis, kas būs izjutuši sarkanās zvaigznes smagumu un spēku? Iespējams, tad zudīs arī kaut kas no šo simbolu gluži taustāmās vērtības. Tad zvaigzne būs tikai muzeju elements, bet dzīvā vēsture un tās tiešā mērķauditorija būs pārkļauta ar līķautu.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Drosma, Drosmis, Elīna

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Paņevēža, 12. jūlijs, M.ORG — Lietuvā Panevēžas apriņķī ir reģistrēts klasiskā cūku mēra uzliesmojums. Liesmas ir redzamas un dūmi sajūtami vairāku kilometru attālumā, aģentūru M.ORG informēja Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu uzliesmo cūku mēris »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas