pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 25. aprīlis 18:34

šļirču kastītes

Skatos uz Maskavas ielā atrodamajām kastītēm šļirču savākšanai un domāju: Kur ešafots, tur jābūt arī giljotīnai. Kastītes grauj pozitīvās ilūzijas par rajonu, ja pārlieku daudz tās saradušās.

Man allaž gribējies paskatīties, kas tur iekšā, bet nekad to neesmu izdarījis. Vai tas būtu tāpēc, ka pa tramvaja logu pasaule izskatās vilinošāka nekā uz nodilušā bruģa? Vai varbūt, atrodoties otrpus metāla un stikla, Maskačka kļūst vienkārši citādāka un mans skatiens ir vairāk pievērsts tam, kur lieku soli, nevis kastītēm?

Varbūt tas ir tāpēc, ka tur iekšā ir kāda cilvēka intimitāte, kādas mazās dzīvītes lielais balsts un drupinātājs. Nav labi tā skatīties, kas kuram zem drēbēm un kādas kuram ir vēnas. Lai gan noderīgi, jo neviens šeit citus par izdarīto izvēli nežēlos.

Katram vajadzētu tādu zaļu kastīti, kur ielikt to, kas palicis pēc sevis, bet ko citam nenovēlēt. Lai nesaindējas. Varbūt — lai nesailgojas. Savu dzīvi, savu darbu, savu pieķeršanos un mērķus. Un nākamajā rītā savākšanas dienests kastīti iztīrīs, saturu utilizēs, — bet līdz rītam tā jau atkal būs pilna. Varbūt mērķtiecības vietā tad būs nīgrums, pieķeršanās vietā ņirgāšanās, bet darba — nomests papīrītis uz tikko notīrītas ietves. Bet varbūt tur nebūs vairs nekā, un pasaule tad uzelpos.

Tu vari tur izmest mīlestību, bet tas neliks pārstāt mīlēt, vari izmest naidu — varēsi nīst aiz citas maskas. Kastītē vari ielikt nabadzību, bet joprojām nezināt, kas ir bagātība; Tu vari upurēt veselību, bet neapjaust, kas tagad aizpilda tās vietu. Galu galā, Tu vari kastītē iemest vienkārši izlietoto šļirci un līdz ar to arī neticību šim brīdim.— Janks

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Strauja, Gudrīte

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Jurģis Ķiršakmens sava žurnāla šodienas ierakstā norāda uz fundamentālu problēmu, kas rodas interneta neatbilstošas lietošanas dēļ. «Tas, ka laikmetā, kurā jau tā ir pārpārēm informācijas kāds ražo jaunas informācijas kripatas (pie kam vairumā gadījumu tās pat nav jaunas, bet tikai atsauces uz citām informācijas kripatām) ir vērtējams tikai un vienīgi negatīvi,» raksta autors. Taisnība jau ir - rūpnīcas tukšas stāv, bet viņi te internetā bakstās.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu par žurnāliem. 11. daļa: glābsim sevi »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas