pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 20. aprīlis 18:46

augšanas apsolījums

Kamēr cilvēks vēl aug liels, tikmēr viņam ir cerības. Cerības, ka viss mainīsies tieši tā, kā tas var mainīties. Augošie ir zaļi, bet no viņiem nāk spēks, kas vajadzīgs arī tiem, kas vairs neaug.

Kad augšana apstājas un dzīve nostabilizējas, cilvēkam vairāk ir jādomā par to, lai šī stabilitāte lielos vilcienos tāda arī paliktu. Augšanai mitējoties, normatīvisms ņem virsroku pār radošumu, līdz ar to stabilitāte ir ne tikai augšanas apstāšanās rezultāts, bet arī nepieciešamība. Cilvēks uz pasauli raugās, sagaidot no tās vairāk paredzamības (arī beidzot vizināties karuselī, pasaule pamazām nostājas savā vietā). Cerīgumu nomaina prognozes.

Bet, kamēr Tu vēl audz, tikmēr vēl nekas nav zaudēts. Kļūdaini lēmumi Tavu dzīvi var ietekmēt īsākā laikposmā un tiem var būt vieglākas sekas. Ja nopirksi kurpes, kas ir par lielu, varēsi sevi mierināt, ka Tu taču vēl audz un pēc pusgada tās būs taisni laikā. Ja nopērc mēteli, kas Tev ir mazliet par mazu, nākamajā sezonā vecākiem teiksi, ka esi jau izaudzis un Tev gādās citu drēbju kārtu. Savukārt, ja zini, ka vairs neaugsi, nāksies vien kurpes novalkāt un mēteli arī — vismaz kādu laiku, jo par savu naudu jaunu pirkt kaut kā negribas.

Kamēr Tu audz, arī pasaule drīkst mainīties. Ja Tev virs galvas nekarājas kredīta/finanšu saistību Damokla zobins, tad pēc pirmā semestra augstskolā vari paziņot, ka patiesībā Tevi šī zinātne neinteresē un nākamgad meklēsi ko citu. Kamēr Tu audz, vari pamest visu, ko vien vēlies — augšana un atrašanās attīstībā ir pietiekams attaisnojums mainīgiem mēmumiem. Kamēr Tu audz, Tu drīksti kādu dienu pagriezt muguru esošajai dzīvei un pateikt, ka esi no tās izaudzis. Aiziet prom no šīm normām, vērtībām, dogmām, doktrīnām, stāstiem, ilūzijām, sapņiem un doties pie citiem. Viss vienkārši drīkst palikt par mazu, pat ja citiem šķiet tieši laikā. Tu drīksti būt citāds (Tu vienmēr drīksti).

Kad esi pieaudzis, no Tevis gaida iesakņošanos. Kad Tu pasaki, ka esi pieaudzis, vai arī kad citi mēģina redzēt Tevi tādu esam, viņi vairs nepiedos vienkāršu aiziešanu vai citas augšanas perioda izpausmes. Tā vairs nebūs jaunības izvēle un meklējumi. Tā tiks saukta vienkārši par nodevību vai bezatbildību, jo radošuma vietā tagad no Tevis gaida atbildību un paredzamību.

Daži izaug ļoti ātri. Viņiem vecāku jau nēsātās drānas ir tieši laikā no paša sākuma. Bet ir citi, kas nekad nepieaug. Tādi gan vienā brīdī augt arī pārstāj, taču struktūras izmaiņas neietekmē saturu. Varbūt pumpurs vienkārši ir nosalis? Varbūt par daudz siltuma un gādības, kas liek apstāties meklējumos un secināt, ka tāpat labi? No tādiem ir jāsargas, bet nekad taču nevar zināt, kas aiz kuras čaulas slēpjas.

Kā var pateikt, kāds ir konkrētais cilvēks? Ko no viņa var sagaidīt? Varbūt vienkārši pieiet klātu un pajautāt: «Atvainojiet, jūs esat pieaudzis?» Pajautāt un cerēt, ka cilvēks pārāk stipri nesmiesies un nesitīs (lai gan sitiens arī par kaut ko varētu liecināt).— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Strauja, Gudrīte

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Pērnā gada decembra vidus žurnālā «Vakara Ziņas» atradu interviju ar narkologu un Straupes narkoloģiskās dziednīcas direktoru Edmundu Rudzīti par dzeršanu (par tās loģiku esmu aizdomājies arī agrāk). E. Rudzīša 33 gadus ilgais stāžs šajā iestādē ir viņam devis ne vienu vien interesantu novērojumu.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu alkoholisms »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas