pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 18. marts 16:44

vecais un jaunais

Viņi toreiz daudz kam nepiekrita. Viņi virtuvē aprunāja, protestēja, viņi neticēja, viņi apstrīdēja, viņi jutās nospiesti. Viņi juta svešo varu, kas vēl bija tik spēcīga, ka kontrolēja ne tikai publisko sfēru, bet arī privāto. Viņi lasīja avīzes, viņi dzirdēja rādio, viņi domāja un reflektēja savā starpā. Viņi gāja skolā un klausījās, ko saka skolotājs, bet mājās ejot, kopā ar biedriem izdomāja jautrus pantus, kuros to visu izsmēja. Viņi bija nepaklausīgie, neuzticamie, viņi jutās nepakļautie.

Un tad nāca pārmaiņas. Radās iespēja izpaust savu slēpto naidu un neticību. Un viņi izpauda, viņi cīnījās, viņi ar saviem ķermeņiem un savām dvēselēm aizstāvēja Revolūciju, viņi zināja, ka būs citādi, viņi teica sev un biedriem: tagad vai nekad. Vecā vara viņu acu priekšā sabruka, un viņi stāvēja uz tās drupām un ar asinīm pieplūdušām acīm smaidīja.

Kad smaids izdzisa un vajadzēja būvēt jaunu sistēmu, viņi atklāja, ka to nespēj izdarīt. Viņi nespēj rekonstruēt sapni, jo sapnī ir par maz detaļu. Sistēma gan atkal bija, tā bija arī viņu rokām celta, taču greiza un vēl tik ilgi slīpējama un uzlabojama. Viņi redzēja, ka paši nespēj to izdarīt tik ātri, viņi sāka domāt, ka vispār nespēj to izdarīt, jo ir radušies dažādi ārēji un iekšēji šķēršļi. Un tad viņi atcerējās, cik kādreiz viss šķita totalizēti sakārtots un nožēloja, ka sistēma ir nojaukta līdz ar pamatiem, ja vajadzēja nomainīt tikai logus, durvis un šveicarus.

Viņi daudz kam nepiekrīt. Viņi virtuvē aprunā protestē, viņi netic, apstrīd, viņi saskata sazvērestības, viņi gaida varu, kas pateiks, ka viss ir nepareizi un ka vajag kārtību. Pašiem nemanot, viņi ir kļuvuši par vecās varas nesējiem jaunajā iekārtā. Totalitārā vara cilvēkus pārņem pašiem nemanot - viņi grib redzēt vecās sistēmas vērtības, viņi propagandē veco lietu kārtību, veco laiku spienākumus un tiesības. Viņi taču bija gribējuši tikai jaunus logus un durvis. Un šveicarus. Viņi nezina, kas ir tas, ko paši izcīnījuši un uzcēluši. Taču demokrātijā viss ir citādāk. Ne tikai māja jāuzceļ, bet arī kurpes pie durvīm pašam bez teikšanas jānoslauka un labdien jāpasaka. Un tēja jādzer bez strēbšanas un negaidot aizrādījumu par nekorektu uzvedību.

Viņi - tie bija tie, kas piedzīvoja vecos un jaunos laikus. Viņi - tie ir tie, kas tos vēl piedzīvos. Viņi - tie esam arī mēs un Tu.— nııtŕø

 

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Hermanis, Vilmārs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Šodienas «Latvijas Avīzē» lasāma intervija ar diviem nesen pilsonību ieguvušiem jauniešiem, kas tiek pieteikti kā «mērķtiecīgi un domājoši jauni cilvēki». Viņi tiek iztaujāti par natūrālizāciju un saviem nākotnes plāniem, un varētu domāt, ka viņi ir «labo krievu» paraugs: runā latviski, ieguvuši pilsonību, grasās studēt ārzemēs. Tomēr intervijas pamatā ir cita doma: parādīt, cik, pēc «Latvijas Avīzes» domām, aplama ir viņu izpratne par vēsturi.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu morālizēšana un jaunie pilsoņi »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas