pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 11. marts 17:49

draugiem.lv

Nesen kāda meitene man uzdeva aktuālu jautājumu: «Kāpēc tad tu nereģistrējies draugiem.lv?» Atbildot paskaidroju: man nešķiet normāli, ja mani var sameklēt gluži kā policijas datubāzē – turklāt nekontrolēti plašs personu loks. Reģistrējoties sistēmā, es tās uzturētājiem nododu ne tikai savu personisko informāciju, bet arī tiesības izrādīt mani visiem interesentiem, un tas nesaskan ar maniem priekšstatiem par to, ko vajadzētu un ko nevajadzētu darīt internetā. «Un tev tā sava personiskā informācija tik svarīga? Kas tur tāds ir?» meitene ar neizpratni jautāja. Nūū, jā, to var skatīties dažādi. Un, pat ja es gribētu ienirt šajā identitāšu jūrā, patiešām neredzu nepieciešamību pēc tā. Atrast savus bērnudārza biedrus? Un tālāk?

Tanī pašā laikā es nesaucu par lohiem tos, kuri šo projektu izmanto, jo tāda attieksme padara nolamātājus par tādiem pašiem, kā viņu iedomātie apcelšanas objekti. Šāda neiecietība ir tikai lielisks piemērs tam, kā darbojas princips es un citi, proti, mēs dalām cilvēkus savējos un svešajos, savējiem («draugu» lapas noliedzējiem) piedēvējot pozitīvas īpašības, bet svešos (it īpaši to lietotāju daļu, kas jau ir kļuvusi par «draugu» lapas adiktiem) saucot pārlieku skaļos un nekorektos vārdos. Es nelamāšos, es pieņemšu par pašsaprotamu, ka cilvēki izvēlas to, kas ir ērtāks, vieglāks, izklaidējošāks. Kāpēc rakstīt parastu e-pastu, ja var to izdarīt «draugos», turklāt vēl skatoties uz šī cilvēka attēlu? Kāpēc nekolekcionēt pazīstamus un mazāk pazīstamus cilvēkus? Visa protāla būtība ir cilvēka psiholoģisko vēlmju apmierināšana – mēs, skatoties uz savāktajiem «draugiem», jūtamies, it kā viņi mums būtu apkārt, turklāt mēs pētām vidi, vērojam, kas ar ko un cik. Kur nu vēl labāku vietu šādām izpriecām. Nē, es nenosodīšu, bet vārdu «draugi» tomēr likšu pēdiņās.

Turklāt, zināmu noteiktas mūsu sabiedrības caurpīdīgumu šādas interneta lapas esamība nodrošina – piemēram, Kristaps Mors atšifrēja kādu nadzīgu puisēnu (skat. arī te). Atskaņas no Mora veiktā apskatāmas kādā no Apollo portāla sadaļām – stāsts bija par to, kā mazgadīgs puišelis izveidoja ziedojumu vākšanas sistēmu fiktīva radinieka ārstēšanai, taču Mors ar draugiem.lv palīdzību noskaidroja, ka citi krāpnieka «draugi» par tādu radinieku neko nezina. Daudz ko pārbaudīt tādā veidā nu var katrs. Tas būtu interneta uzvaras sauciens? Mana skepse no tā nemazinās.— nııtŕø

 

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Hermanis, Vilmārs

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Proletāriešu stils ir modē. Mūsdienās ir aktuāli nestrādāt, taču lielas jaunu cilvēku daļas apģērbs liecina par vēlēšanos identificēties ar darbaļaudīm. Par to stāsta kaut vai izdeldēto džinsu mode, kas uzņem aizvien jaunus apgriezienus un rod arvien radikālākas izteiksmes formas. Protams, šis ir tikai viens no iespējamajiem stiliem – blakus dendijiem, metālistiem, diplomātiem, ubagiem un riga style pārstāvjiem, taču šodien, ejot cauri Vecrīgai un skatoties, kas tāds aktuāls progresīvo jauniešu garderobē, secināju: izskatīties pēc proletārieša – tas ir modē!

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu modes »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas