pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2004. gada 31. maijs 14:46 5 atsauksmes

leksika

Valtera un Rapas grāmatnīcā ieraudzīju Andras Neiburgas grāmatu «Stum, Stum». Un tātad - jau otrajā pirmā stāsta teikumā mums ir pofigs, trešajā lietojam īpašības vārdu «fakins», otrajā rindkopā pasūtām visus dirst, trešās rindkopas beigās autore uzbur, kā «ievelc plaušās to dzestro gaisu, vēl dienas nesamaitāto — huh, — notupsties sūnās aiz mazmājiņas, pavēro, kā čura mirgodama iesūcas ķērpjos, — kaifs».

Es būtu palaidis garām kādas jaunas tendences saistībā ar pieklājīgu iznešanos sabiedrībā? Varbūt ir nomainīts necenzētās vai piedienīgās leksikas vārdnīcas saturs? Un nesaki man, ka grāmata ir mākslas darbs un autors var izvēlēties piemērotāko izteiksmes veidu — pats zinu. Tomēr man šādi gadījumi vairāk saistās ar autora vēlmi pavirināt aiz mākslas vairoga, nevis ar gadījumiem, kad cenzētiem vārdiem izteikta doma neizsaka to, ko vajag pateikt. Negribētos domāt, ka akceptējami izteiksmes līdzekļi publiskajā telpā neko daudz neatsķiras no Delfu komentāriem, kur garīgi nepieaugušie lamāties mācās.

«Un nu es tāda esmu sanākusi — ne cepta, ne vārīta, ne zivs, ne gaļa. «Bļaģ» un «fak» vienā teikumā,» raksta autore, un šī gan ir patiesa atziņa. Lasu un nevaru saprast — ne gluži interneta portālu kompleksainais lietotājs, kas pusanonimitātē vai vismaz drošā attālumā iztaisās par Slikto Vārdu kompetentu lietotāju; ne gluži rakstnieks tādā nozīmē kā cilvēks, kas kaut ko grib pateikt, un zina, ko un kā; ne īsti arī kulturāls cilvēks. Šis darbs nav par kontrkultūras manifests, jo te jau nav nekā, pret ko autore iestājas, lai tā vietā piedāvātu ko citu. (Tas izejot no izpratnes par kontrkultūru tās sākotnējā izpratnē kā to cilvēku, kam pašiem viss it kā bija un nebija īpašu problēmu, kustību pret karu Vjetnamā, rasu segregāciju, par sieviešu tiesībām un citiem cēliem mērķiem, kas pagājušā gadsmita 60. gadu Amerikā nebija pašsaprotami centieni).

Bet Pauls Bankovskis pa tam lāgam uz ceturtā vāka stāsta, ka šī ir viena no tām grāmatām, kuru viņš pats labprāt būtu uzrakstījis. «Šī ir tā reize, kad lasītāja personiskais pārdzīvojums un notikums latviešu literatūrā sakrīt un veido vienu veselu,» viņš raksta. Manis kā lasītāja personiskais pārdzīvojums gan attīstījās citā virzienā. Tas ir pizģec šitā rakstīt.— mosties

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

5 atsauksmes

Tā ir viena feina grāmata! Tevis minētie izteiksmes līdzekļi, manuprāt, tiek lietoti, lai radītu vajadzīgo vidi, atmosfēru vai raksturotu kādu tēlu.

viktorses

01-06-’04 08:51

man shaads izteikshanaas veids ir bijis daudzus gadus un taapeec es varu droshi apgalvot ka autoram vienkaarshi ir truucis izdomas kaa noformeet savu tekstu lai pieskirtu tam vajadziigo atmosfeeru

19.lpp. autore tādiem kā jums paskaidro skaidri un tieši:“Es jums vispār varu kā no grāmatas norunāt. Bet negribu. Nemāžojos. Es lietoju tikai tos vārdus, kuri man piestāv.”

te jau mēs varam izdarīt secinājumus par grāmatas autores kultūras līmeni, ja viņai piestāv šāda leksika. protams, cilvēks, kurš ir spējis sarakstīt tik daudz lappušu teksta, droši vien ir gājis arī skolā un tur uzzinājis, ka spēj arī nelamāties, bet man jau no tā labāk nepaliek.

viktorses

01-06-’04 12:37

tad jau tev jaalasa cita literatuura http://www.clouds.ru/texts/children1.htm.. vai arii taads zinju portaals http://www.zaloba.ru/Meklēšana

Šī diena

  • Maruta, Alda

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Kuršu jūrmala

Kuršu kāpa ir tāda kā latviešu zaudētā sapņu zeme. Lai arī Latvijas valstij tā nekad formāli nav piederējusi, tomēr zināmas saites ar latviešiem tai ir. Kādreiz tur mita kursenieki — viduslaikos no Latvijas ieceļojušo kuršu pēcteči, kas runāja latviešu valodas dialektā, lai arī paši sevi gan par latviešiem neuzskatīja. Pašlaik viņi jau ir teju pavisam izzuduši.

Braucot apraudzīt šo dabas brīnumu, mēs esam vairs tikai viesi. Tiesa, tur doties liegts nav nevienam, kad vien sirds kāro, līdz ar to valstiskā piederība patiesībā ir mazsvarīga.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Kuršu kāpa bez kuršiem »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas