pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2003. gada 25. novembris 12:55 Divas atsauksmes

Sprīdītis Amerikā

Ja Tu neskatījies filmu «Sprīdītis Amerikā», tad ar to apsveicu. Pilnīgi nevienas pozitīvas atšķirības no «Atrasts Amerikā», drīzāk jau radās asociācija ar plaģiātu - tik līdzīgi tas viss izskatījās.

Un šī ir jau otrā filma (pēc «Atrasts Amerikā»), kas nepasaka, kādā veidā viņi, projāmbraucēji no Latvijas, sāk savu dzīvīti svešā malā. Viena lieta ir, ja jau mazliet amerikanizējies cilvēks izgāžas krēslā un stāsta, kā bija toreiz, kad viss bija jāsāk, otra - kad parāda mokas, ko viens otrs piedzīvo tieši šajā brīdī, mēģinot atrast darbu un dzīvesvietu. Cerība par manu vēlmju piepildījumu «Sprīdītī» bija tikai vienā brīdī, kad teksta ierunātāja stāstīja par vietu, kur ļaudis katru rītu pulcējas ar cerību dabūt jel kādu darbu vienai dienai. Bet pēc tam atkal sākas filosofēšana par dzīvi ar ekonomiski puslīdz normāli dzīvojošiem īpatņiem. Kam tas viss?

Taču latvju sprīdīši laikam ir kļuvuši par aktuālāko tēmu filmu ražotājiem. Turpat pie Kinogalerijas redzēju plakātu, kas solīja stāstu par latviešu darba meklētājiem Īrijā. Cerības jau allaž paliek.— Janka

 

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Divas atsauksmes

Viss jau būtu ļoti jauki, ja vien atmestu “acīmredzamo” no skatītāja skatu punkta ka mēs Sprīdīti Amerikā redzam kā otro.

Cik zinu, šī kā reizi ir pirmā no filmām, vismaz pirmā pēc ieceres rašanās un pēc izpildījuma kvalitātes.

Itkā (un šeit es klāt nestāvēju, tādēļ ar putām uz lūpāt neapgalvošu – “JĀ, tā noteikti bija”) Koziols ir paņēmis “Sprīdīša” ideju un vienkārši norealizējis to ātrāk.

Iespējams, ka plaģiāts, tikai otrā virzienā. Bet kā latviešu parunā – kas pirmais brauc, tas pirmais maļ. Biznesā tieši tā laikam arī ir. Vai man tas patīk? Tas jau ir cits jautājums…

es nestrīdēšos un mani pat neinteresē, kurš bija pirmais :) taču ir sajūta, ka Atrasts Amerikā man tā vai tā būtu labāk paticis – tādā krāsaināka sanākusi. ja cilvēku uzskati abās filmās (mazliet aiz matiem pievelkot) ir līdzīgi, tad augstāku vērtējumu es dodu tai versijai, kas vizuāli labāk izskatās. tikpat labi runa še varēja nebūt par plaģiāta imitāciju, bet gan par to, ka filmu konstrukcijas principi ir līdz garlaicībai līdzīgi. tas, ka filmas ir divas, vienkārši apstiprina domu par oriģinālas pieejas trūkumu.Meklēšana

Šī diena

  • Strauja, Gudrīte

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Vai Tu zini, kas ir kiberpanks? Protams, ka nezini. Tradicionāli tā tiek dēvēts zinātniskās fantastikas žanrs, kurā vēstīts par dzīvi augsto tehnoloģiju antiutopijā. Tomēr par zinātnisko fantastiku šoreiz nerunāsim: pastāstīšu par kādu reālu kiberpankroka grupu — 386 DX.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu 386 DX »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas