pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2002. gada 13. augusts 00:00

sausums lietus gaidās

Sausums izkaltē visu. Avīzes lapas, gluži sausas izčākstējušas, tikko ir atgriezušās no tipogrāfijas. Sausa ir pat informācija, ko prasmīgs lasītājs var iegūt, pārlapojot izčākstējušo avīzi. Sausas ir manas domas, kas ar klusām šausmām gaida lietu.

Sausa ir ātrā foto izgatavošanas tehnoloģija, sauss ir modes kliedziens. Sausas ir dūņas meža ezerā, sausas ir govis, kas tur meklē pēdējo veldzi pirms došanās sausajā atpūtā, kaut gan sausuma pārņemtie darbaļaudis sen jau ir piekusuši dvest sausos saukļus par saulaino, karsto un sauso tāli, tāpēc nevar atvest govis tur, kur tās vēlētos būt. Sausas ir diska bremzes un sauss ir vīns. Iedomājieties, kas notiks, kad sāksies lietus? Haoss. Nevajag mums lietu. Mute ir kļuvusi pavisam sausa, un es pasniedzos pēc atspirdzinoša, dzirkstoša, dzidra dzēriena trauciņa. Kamdēļ gan mums būtu vajadzīgs lietus?— Janka

 

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Latviešu valodas oficiālajiem kopējiem ir tendence laiku pa laikam pēkšņi nākt klajā ar kārtējām idejām, ka gadu gadiem ierastā vārdā dēvētas lietas, vietas, parādības būtu jāsauc citādi. Problēma ar šāda vieda rosīšanos ir tāda, ka tā ir fragmentāra un vairo vārdu darināšanas nekonsekvenci latviešu valodā.

«Termināls», kas pirms vairākiem gadiem kļuva par «termināli», ir tikai viens piemērs šai praksei. Vēl bēdīgāk sanāca ar Islandi/Īslandi.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu valodas (ne)konsekvence »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas